Dallas je ponoči odigral še zadnjo pripravljalno tekmo pred skorajšnjim začetkom 73. sezone Lige NBA. Charlotte je resda s 123:118 porazil Teličke, vnovič pa se je izkazal Luka Dončić, ki je igral 31 minut, tekmo je začel v prvi peterki, sklenil pa pri 18 točkah. Ko je bil na parketu, je njegova ekipa naredila 15 točk plusa.

Izvrstna predstava Luke Dončića:

V sami tekmi je večino časa preživel na mestu organizatorja igre, kjer je izvrstno zaposloval soigralce, izkazal se je tudi s solidnim metom iz igre (2/4 za 2, 4/10 za 3).

Za Charlotte je 15 točk prispeval J.P. Macura.

Liga NBA, pripravljalna tekma, 12.10.
Dallas – CHARLOTTE 118:123

Dallas je v času priprav odigral štiri tekme, zabeležil je po dve zmagi in dva poraza. Dončić je v povprečju igral po 29 minut, v tem času je beležil po 15 točk na tekmo, ko je na srečanje pristavil še pet skokov in 3,5 podaje!

Prvo uradno tekmo bo Dončić odigral 17.10., ko Dallas gostuje pri Phoenixu. Tam v ekipi ne bo Dirka Nowitzkega.

40-letni Nemec še ni nared za večje napore po poškodbi gležnja. Trener Dallasa Rick Carlisle je dejal, da bo detajlne podatke o Dirku vrnitvi sporočil prihodnji teden.