Izjemno zanimiva tekma med New Orleans Pelicansi in Cleveland Cavaliersi, ki so jo Pelikani s 114:108 dobili šele po podaljšku, bi bila lahko odločena že veliko prej, če ne bi v zadnji četrtini na sceno stopil LeBron James, in praktično sam poskrbel, da so bili Cavsi le korak od zmage.

Še sedem minut do konca rednega dela so Pelicansi vodili s kar 13 točkami razlike, nato pa se je razigral Kralj James. V zadnji četrtini je skupno dosegel 23 točk, od tega 21 od zadnjih 23 točk Clevelanda. S prostima metoma 15 sekund pred koncem, je svoje moštvo povedel v vodstvo s 105:102, nato pa je v naslednjem napadu Jrue Holiday zadel trojko za izenačenje in podaljšek, v katerem je do izraza prišlo več razigranih igralcev na strani New Orleansa.

Svojo točkovno bero je James tako ustavil pri 39 točkah, v statistiko pa je vpisal še osem podaj in sedem skokov, a je hkrati izgubil pet žog.

Tekma je bila le še en dokaz, da James ne zmore vsega sam. Kevin Love je iz igre zadel le šest od 16 metov (15 točk), tudi JR Smith, ki je bil z 18 točkami drugi strelec Clevelanda, pa ni ravno navdušil s selekcijo meta iz igre (6/13 za tri). Spodbudna novica za vse navijače Cleveland Cavaliersov pa je, da naj bi bil zelo blizu povratka na parket njihov prvi organizator igre, Kyrie Irving, ki se je poškodoval na prvi tekmi finalne serije z Golden State Warriorsi v minuli sezoni, in v tej sploh še ni zaigral.