Košarkarji novomeške Krke so petič v svoji zgodovini postali superpokalni prvaki. Obračun s Helios Suns je bil odločen šele v zadnjih sekundah, dolenjski junak pa je postal slovenski reprezentant Matic Rebec, ki je zadel trojko za zmago z 81:78. Za najkoristnejšega posameznika tekme je bil izbran Sandi Čebular.

Superpokal 2016, 28.9.
Helios Suns – KRKA 78:81 (20:16, 27:25, 16:19, 15:21)
(Kyzink 17 (6 podaj), Remekun (5 podaj) in Vončina po 11; Čebular (5 podaj) in Luković (8 skokov) po 14)

Peti naslov

Nova klubska sezona se je v sredo začela s tradicionalnim Superpokalom, na katerem se pomerita aktualni državni in pokalni prvak. Na 13. izvedbi so bili to domžalski Helios Suns in novomeška Krka. Slednja se je tik pred zadnjim piskom sirene razveselila svoje pete tovrstne lovorike.

+13 ni bilo dovolj

Domžalčanom na drugi strani tudi v tretjem poskusu ni uspelo osvojiti edine lovorike, ki jim še manjka v klubskih vitrinah. Krka je večji del tekme zaostajala. Po njenem vodstvu s 14:13 so v ospredje stopili aktualni prvaki Lige Nova KBM. Ti so vodili večji del tekme, vmes tudi že za 13 točk (61:48).

A za ekipo Dejana Mihevca, ki je lani s Tajfunom na superpokalnem obračunu porazil ravno Krko, to ni bilo dovolj. Njegovi varovanci so v zaključku tretje četrtine razmeroma visok zaostanek (zahvaljujoč spremembi obrambe) povsem izničiti, piko na i vrnitvi pa je s trojko v zadnji sekundi tretje četrtine postavil kapetan Matej Rojc (60:63).

Dolenjski Curry za +1

Novomeščani so svoj trenutek dočakali tri minute in dvajset sekund pred koncem tekme. Ron Curry je poskrbel za prvo vodstvo svoje ekipe po uvodni četrtini (72:71). Ekipi sta se nato nekajkrat izmenjali v vodstvu, mirno roko pa je zadržal Rebec. Po zgrešenem prostem metu Luke Vončine je bil rezultat poravnan na 78. točki, Postojnčan v dresu Krke pa je po preigravanju v zadnjih sekundah tekme stopil za polkrog in hladokrvno zadel za končno zmago.