Košarkarji Krke so pri deveti zmagi v Ligi ABA. Nocoj so doma s 83:76 porazili Vršac. Kar 23 točk je dosegel Dino Cinac, spet je navdušil vsestranski Marko Jošilo. Ostala slovenska predstavnika v 2. diviziji, Sixt Primorska in Rogaška, bosta na delu jutri.

V dokaj izenačeni tekmi je nocoj v Novem mestu v Vršac v 27. minuti povedel 48:55. Odgovor Krke je bil silovit – serija 19:4 je bila dovolj za popoln preobrat in vodstvo 67:59. Gostje se niso predali, malce jim je pomagala tudi Krka (4. osebna napaka vnovič izvrstnega Đape, za nameček še nešportna).

75:73 je bilo 3:03 do konca, a je Krka pokazala zrelost in mirnost. Marko Jošilo (20+16+7) in ekipa zmage niso izpustili iz rok. Na noge so spravili tudi novomeško publiko, ki je zaploskala po verjetno najboljšem 2. polčasu v sezoni.