Ponedeljek v Ligi NBA je zaznamoval superzvezdnik Los Angeles Lakersov, Kobe Bryant, ki je v Oklahomi City proti Thunderju odigral svojo zadnjo tekmo na gostujočem parketu. Zmaga Oklahome s 112:79 ni bila nikoli pod vprašajem, Bryant pa je že v prvi četrtini spomnil na stare čase, dosegel 13 točk, nato pa se do konca tekme ni več vpisal med strelce. Obiskovalci tekme so mu znova namenili stoječe ovacije, ničkolikokrat pa so med tekmo vzklikali njegovo ime.

Russell Westbrook je še enkrat več dokazal, da je trenutno med nizkimi igralci prav on najbolj vsestranski v Ligi NBA, saj je že v prvem polčasu vknjižil trojni dvojček, tekmo pa zaključil s 13 točkami, 14 podajami in 10 skoki. Za Westbrooka je to že 18. trojni dvojček v sezoni, skupno pa 37. v karieri.

Bryant, na začetku sezone je naznanil, da bo ta sezona njegova zadnja, se bo od igranja v Ligi NBA poslovil v sredo, ko bodo Los Angeles Lakersi v Staples Centru gostili Utah Jazze.

Mesto na samem vrhu vzhodne konference po rednem delu sezone so si z zanesljivo zmago nad Atlanto Hawksi zagotovili Cleveland Cavaliersi (109:94). S tem bodo imeli Cavsi prednost domačega igrišča skozi končnico, vse do velikega finala. LeBron James je dosegel 34 točk, od tega 19 v pomembni tretji četrtini, tekom katere je Cleveland prišel do odločilne prednosti, dodal pa je še šest skokov in šest podaj. Najboljši strelec tekme je bil Kyrie Irving s 35 točkami. Kent Bazemore je dosegel 23 točk za Atlanto, ki bo redni del sezone zaključila na tretjem ali četrtem mestu Vzhoda, to pa pomeni, da bodo Hawksi imeli prednost domačega igrišča vsaj v prvem krogu končnice.

Na Zahodu so si Dallas Mavericksi v neposrednem obračunu za boljšo razvrstitev pred končnico, z zmago proti Utah Jazz s 101:92, zagotovili sedmo mesto po rednem delu sezone. Utah slovenskega selektorja Igorja Kokoškova mora, če si želi zagotoviti mesto med najboljšimi 16 ekipami lige, v sredo premagati Los Angeles Lakerse, Houston Rocketsi pa morajo izgubiti proti Sacramento Kingsom. Rakete imajo namreč v rokah boljši izkupiček zmag in porazov v neposredni bitki z Utahom, in zato trenutno držijo osmo mesto v zahodni konferenci, po tem, ko so v ponedeljek premagale Minnesoto Timberwolvse s 129:105. Blestel je James Harden s 34 točkami, Dwight Howard pa je dodal 19 točk in osem skokov.