Kljub temu, da je moštvo iz Bostona še drugič zapored nastopili brez prvega zvezdnika Kyrieja Irvinga, je zabeležilo novo zmago. Tokrat so bili na domačem parketu prepričljivo boljši od neprepričljivih Mavericksov. Luka Dončić je bil z 19 točkami drugi strelec gostov, le skok pa mu je zmanjkal do novega dvojnega dvojčka. Miami uspešen.

Kyrie Irving je proti San Antonio Spursem v duelu z Marcom Belinellijem staknil poškodbo očesa, zaradi katere je proti Dallasu izpustil še drugo tekmo zapored. Kljub vsemu Kelti niso imeli veliko težav in letos v gosteh neprepričljivi Dallas tudi prepričljivo ugnali.

Že v 2. četrtini so domači povedli s 17 točkami prednosti (53:36), gostje pa so se ob zvoku sirene, ki je označila konec prvega polčasa, po zaslugi izjemne trojke Luke Dončića približali na 7 točk zaostanka (58:51). Prav slovenski košarkar je v začetku drugega polčasa Teličke približal na vsega točko zaostanka (58:57). Gostje so bili v igri za zmago 7 minut pred koncem tretje četrtine (68:63), nato pa so Kelti pripravili delni izid 11:0 in povedli z 79:63. Kasneje četi Ricka Carlisla bližje kot na 12 točk zaostanka (103:91) ni uspelo priti.

Dončić je tokrat zadel 4 trojke iz 8 poizkusov, 3-krat pa bil natančen tudi pri metu za dve točki. Zbral je tudi 9 skokov in bil znova le skok oddaljen od dvojnega dvojčka.

Miami vse bolj vroč

Še naprej dobro formo potrjujejo košarkarji Miamija, ki so tokrat na kolena spravili Čarovnike iz Washingtona in zabeležili 8. zmago na zadnjih 10 tekmah. Z njo so postali tudi vodilno moštvo juhovzhodne divizije. Na vzhodu se z 19 zmagami in 18 porazi nahajajo na 6. mestu, kot naslednji pa jim bodo nasproti stali košarkarji Atlante.

Liga NBA, 5.1.
Boston Celtics – Dallas Mavericks 114:93 (34:23, 24:28, 26:17, 30:25)
(Brown 21, Batum 18 in 6 skokov; Barnes 20, Dončić 19 in 9 skokov)

Miami Heat – Washington Wizards 115:109 (31:24, 30:34, 34:28, 20:23)
(Whiteside 21 in 18 skokov, Richardson 18 in 5 skokov; Beal 33, 9 skokov in 7 podaj, Ariza 21 in 6 podaj)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena do nadaljnega odsoten.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 28 minut, 19 točk (3/8 za dve, 4/8 za tri, 1/2 prosti meti), 9 skokov (1 v napadu), 4 podaje; +/- = +3.

Preostale tekme
Cleveland Cavaliers – Utah Jazz 91:117 (20:23, 29:25, 22:33, 20:36)
(Burks 17, Sexton 13; Mitchell 18 in 5 podaj, Crowder 16 in 5 skokov)

Chicago Bulls – Indiana Pacers 116:119* (30:18, 28:36, 20:21, 27:30) (11:14)
(LaVine 31 in 5 skokov, Markkanen 23 in 9 skokov; Oladipo 36 in 7 skokov, Sabonis 23 in 12 skokov)

Memphis Grizzlies – Brooklyn Nets 100:109 (26:26, 21:22, 30:33, 23:28)
(Conley 31, Jackson 19; Russell 23 in 10 podaj, Carroll 20 in 5 skokov)

Minnesota Timberwolves – Orlando Magic 120:103 (31:40, 33:28, 31:17, 25:18)
(Towns 29 in 15 skokov, Teague 23 in 10 podaj; Vučević 22 in 7 skokov, Fournier 21)

Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks 144:112 (43:14, 33:29, 42:36, 26:33)
(Brogdon in Middleton po 19; Bembry 19, Dedmon 14)

Phoenix Suns – Los Angeles Clippers 111:121 (19:38, 25:30, 34:23, 33:30)
(Booker 23, Warren 20; Gallinari (7 skokov in 6 podaj) in Williams po 21)

Los Angeles Lakers – New York Knicks 112:119 (25:39, 34:24, 33:23, 20:33)
(Ingram 21 in 9 skokov, Caldwell-Pope 19 in 6 skokov; Hardaway 22 in 6 skokov, Kanter 16 in 15 skokov)

Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder 109:111 (28:28, 34:29, 25:36, 22:18)
(Lillard 23 in 8 podaj, Nurkić 22 in 8 skokov; George 37 in 8 skokov, Westbrook 31, 9 skokov in 7 podaj)

Denver Nuggets – Charlotte Hornets (23.00)