Rubrika: Naši na tujem

Komaj 17-letni Luka Dončić je vnovič izvrstno izkoristil svojo mminutažo na uvodni tekmi Evrolige, kjer je bil eden ključnih mož ob zmagi Reala proti Olympiakosu. Na parketu je bil, ko se je tekma lomila. Da, tudi z Dončićevo pomočjo (14 indeksnih točk) je Real prepričljivo slavil.

Dončić se je v drugi četrtini dobro odkril, to je tudi signaliziral, dobil je žogo in zadel za 30:23. Zatem je pri 35:32 ujel odbito žogo, se sprehodil čez celo igrišče, in vknjižil eno od treh podaj. V tretji četrtini se je izkazal v obrambi, s pomaganjem je prisilil Grke v zgrešen met, odbita žoga je vnovič pristala pri Ljubljančanu, ki je organiziral napad za 58:51.

Pri 58:53 je pokazal, da premore dober timing. Po zgrešenem metu (to se je potem zgodilo še enkrat) soigralca je pod košem prišel do žoge in še izsilil osebno napako. Luka zna igrati tudi s hrbtom proti košu, Grki so ga ustavili z osebno napako.

To je bila voda na mlin Madrida, Dončić je bil nezgrešljiv pri prostih metih (5/5).