Olimpija je v 13. krogu po pravi drami z 78:76 odpravila Zadar in se zavihtela na 7. mesto Lige ABA (5 zmag, 8 porazov). Nocoj se je s 24 točkami izkazal Nikola Janković.

Liga ABA, 13. krog, 11.12.
UOL – Zadar 78:76 (24:21, 21:16, 10:21, 23:18)
UOL: Barbarič 3, Oliver 7 (11 skokov), Mulalić 12 (2/8 za 3), Mesiček 10, Pelko 2, Milošević 1, Janković 24 (7 skokov), Jefferson 12 (2/7 ta 3), Hrovat 7.

Ko pride Tornado

Olimpija si je prvo otipljivo prednost nabrala ob koncu 1. polčasa. Po zaslugi dveh trojk Mirka Mulalića je odšla na odmor z naskokom osmih točk (45:37). Nadaljevanje je bilo slabše – Zadar je dobil tretjo četrtino z 10:21. Tudi po zaslugi prekinitve, ki jo je povzročila navijaška skupina Tornado, ki je poskrbela tudi za megleno zaveso. Po slabih desetih minutah se je tekma le nadaljevala.

Drama in pol

V zadnjih šestih minutah je Zadar povedel 61:65, potem pa sta bili ekipi poravnani. Zadar je povedel 74:75, potem je Mirko Mulalić storil korake, gostje pa so zapravili žogo. Po minuti odmora je Nikola Janković zadel en prosti met – 75:75, na drugi strani mu je z enako mero vrnil Ivan Marinković (75:76). Precej bolj zbran je bil Brandon Jefferson (77:76). Janković je še blokiral met Lovra Mazalina, po osebni napaki pa je Devin Oliver z linije prostih metov povišal na 78:76. Gostje so imeli napad za zmago, a je Ivan Ramljak zgrešil trojko.

Pri gostih je bil najboljši Marinković s 17 točkami.