V nedeljo je bilo v Ligi NBA odigranih devet tekem. Kar dve sta se zaključili šele po podaljšku, edini slovenski predstavnik, katerega ekipa je v nedeljo zaigrala pa je bil Saša Vujačić, a ob zmagi New York Knicksov nad Milwaukee Bucksi (100:88), ni dobil priložnosti za igro.

Odlično predstavo je v Philadelphii prikazal LeBron James, ki je 76ersom nasul kar 37 točk, s tem izenačil rekord sezone, svoje Cleveland Cavalierse pa vodil do zmage s 95:85.

Hkrati je James poskrbel tudi za veliki hit na družbenih omrežjih – na ogrevanju mu je namreč Anderson Varejao podal žogo, ki je James ni pričakoval, zadel ga je v glavo, James pa je padel kot pokošen.

Portland Trail Blazersi so doma gostili Oklahoma City Thunder, in jih na krilih Damiana Lillardda, ki je dosegel 31 točk, in v zadnjih treh minutah tekme zadel kar pet trojk, tudi premagali s 115:110. Trail Blazersi so tekmo zaključili z 19 zadetimi meti za tri točke. CJ McCollum je k zmagi dodal 22 točk. Na drugi strani je Kevin Durant dal 28 točk, Russell Westbrook pa se je s 25 točkami, 15 podajami in devetimi skoki, zelo približal četrtemu trojnemu dvojčku sezone.

Oklahoma City je malo več kot tri minute pred koncem tekme vodila s 103:95. Takrat se je začel strelski šov Lillarda, ki je v eni minuti zadel tri zaporedne trojke, Allen Crabbe pa je zadel še en met za tri točke, in vodstvo Thunderja je dve minuti pred koncem znašalo le še točko (108:107). V zaključku je Lillard zadel še dve trojki, Portland popeljal v vodstvo, v končnici pa na liniji prostih metov zadržal mirne živce.

V Houstonu je veliki preobrat, tako v zadnji četrtini tekme, kot v podaljšku, uspel Rocketsom, ki so potrebovali dodatnih pet minut igre, da so strli Indiana Pacerse (107:103). Še sredi zadnje četrtine so Rakete zaostajale za 12, a so se vrnile v igro, rezultat pa je 17,1 sekundo pred koncem rednega dela s trojko izenačil Trevor Ariza, s 24 točkami prvi strelec Houstona.

Podaljšek so bolje začeli igralci Indiane, dosegli prvih šest točk, a Houston je odgovoril z nizom šestih točk in dve minuti pred koncem rezultat poravnal na 99. Monte Ellis je Indiano nato še dvakrat vrnil v vodstvo, Houston pa je vsakič odgovoril z zadetim metom za tri. Corey Brewer je 40,9 sekund pred koncem zadel za 105:103, zmago Houstona pa je potrdil Ariza z zabijanjem.

James Harden in Dwight Howard sta oba dosegla po 21 točk, ob tem pa je Harden zbral še devet skokov in devet podaj, Howard pa je vknjižil 17 skokov. Pri Indiani je Paul George dosegel 20 točk, od tega 14 v tretji četrtini, vendar je imel skozi celotno tekmo velike težave z obrambnim specialistom Arizo.