V Ligi NBA so bile v četrtek odigrane le tri tekme. Na dvoboju Charlotte Hornetsov in Toronto Raptorsev so obiskovalci spremljali podaljšek, zmago pa so slavili Sršeni (109:99).

Blestel je predvsem Jeremy Lin, ki je spomnil na čase ‘Linsanity-ja’, ko je v nekaj tekmah na glavo obrnil celotno ligo. Lin je prvič v sezoni tekmo začel v udarni peterki Charlottea, dosegel pa je 35 točk in zbral še pet skokov.

V Clevelandu so k Cavaliersom v goste prišli Oklahoma City Thunderji, Cavsi pa so s 104:100 zabeležili novo zmago. LeBron James se je s 33 točkami, 11 podajami in devetimi skoki zelo približal trojnemu dvojčku, na drugi strani pa je bil najbolj razpoložen Russell Westbrook s 27 točkami in desetimi podajami. Oklahoma City je še tri minute pred koncem zaostajal z 98:89, nato pa se je približala na 103:100, a v zadnjih desetih sekundah sta tako Westbrook, kot tudi Kevin Durant zgrešila trojki za izenačenje.

Tekmo je zaznamovalo tudi trčenje Jamesa v ženo drugega golfista sveta, Jasona Daya, ki so jo morali po tem, ko je nanjo ob skoku za žogo priletel James, iz dvorane odnesti na nosilih.

Los Angeles Lakersi in Houston Rocketsi so v Staples Centru v uvodnih 40 minutah tekme prikazali izenačeno košarko, dvoboj pa je bil odločen v zadnjih minutah. Rakete so v uvodnih 12 minutah vodile že z 28:12, toda v drugi in tretji četrtini se je razigral Kobe Bryant, v tem času dosegel 17 točk, in Jezernike vrnil v igro.

Na začetku zadnjega dela igre so domači zaostajali z 81:76, nato pa je začel ‘kuhati’ James Harden, Lakersi nekaj časa niso dosegli koša, po uporabi taktike ‘Hack-a-Dwight’, pa je večino prostih metov zadel tudi Dwight Howard, in tekma je bila odločena.