Rubrika: Evroliga

Crvena zvezda je v 11. krogu Evrolige prišla do 4. zmage. Doma so Beograjčani razbili Anadolu Efes Zorana Dragića in Eda Murića, 100:81 je bilo. Verjetno pa bo po tem porazu najbolj na udaru trener Velimir Perasović. Murić se je moral zadovoljiti z obrobno vlogo (6 minut), medtem ko se je Zoran Dragić naigral(34 minut, 14 točk, 5 skokov, 4 podaje).

Evroliga, 11. krog, 8.12.
CRVENA ZVEZDA – Anadolu Efes 100:81
OLYMPIAKOS – Real 92:83*

Realu so v podaljšku povsem pošle moči, saj je v zadnjih petih minutah dobil kar 20 točk, dosegel le 11 in na koncu sklonjenih glav zapustil Pirej (92:83). To je bil že 6. poraz Reala v zadnjih sedmih evroligaških tekmah!

Da je Real prišel do podaljška (72:72) je svojo 4. trojko iz 10. poizkusa zadel Jaycee Carroll, do konca je ostalo še 12 sekund. Domači as Georgios Printezis je po osmih sekundah napada zgrešil oba prosta meta, Felipe Reyes pa ni natančen pri poizkusu za tri.

Dončić je bleščeče začel podaljšek – s podajo za 72:74 in trojko za 77:79. Potem pa Luka ni več prišel do prave žoge. Dokler Real ni zaostal preveč (85:79).

V dodatnih petih minutah je blestel prav Georgios Printezis – 9 točk je dosegel.

Slovenci v Evroligi:
Edo Murić (Anadolu Efes) – 6 minut
Zoran Dragić (Anadolu Efes) 34 minut, 14 točk, 5 skokov, 4 podaje
Luka Dončić (Real) – 38 minut, 33 točk (8/12 za 2, 4/9 za 3), 6 skokov, 4 podaje