Izjemen niz kar 11 zaporednih zmag na domačih tleh Dallasa je končan. Kljub kar 28 točkam, 9 podajam in 6 skokom Luke Dončića, so Telički v American Airlines Centru tokrat morali priznati premoč Sacramento Kingsom, ki so na drugi strani zabeležili še četrto zmago na zadnjih 5 gostujočih tekmah. Miami brez Gorana Dragića do druge zaporedne zmage.

Tokrat tudi Luka Dončić ni bil dovolj, da bi Mavsi nadaljevali izjemen niz zmag na domačem terenu. Košarkarji iz Sacramenta v zadnjem času že tradicionalno dobro nastopajo v Dallasu, saj so v tem večeru prišli že do 5. zmage na zadnjih 7 tekmah v American Airlines Centru. Kralji so že na začetku zaigrali odločno in povedli z 9 točkami prednosti (4:13), a Mavericksi so se dobro odzvali in sredi druge četrtine povedli z 47:40.

V tretji četrtini so ritem igre znova narekovali gostje, ki so nekajkrat že povedli tudi z več kot 10 točkami prednosti, domačim pa novega preobrata ni več uspelo zrežirati. Minuto in 46 sekund pred koncem je Teličkom nekaj upanja sicer vlil Wesley Matthews, ki je zaostanek znižal na 5 točk (107:112), vse pa je bilo odločeno po dveh zabijanjih Willie Cauley-Steina.

Z odličnim izkupičkom se na Florido vračajo košarkarji Miamija, ki so na šestih zaporednih gostovanjih zabeležili 4 zmage in 2 poraza. Tokrat so bili varovanci Erika Spoelstre slavili zmago v New Orleansu in tako Pelikanom zadali šele 5. letošnji poraz na domačih tleh. Goran Dragić zaradi poškodbe kolena ni bil v postavi Miamija.

Liga NBA, 17.12.
Dallas Mavericks – Sacramento Kings 113:120 (31:34, 27:27, 25:32, 30:27)
(Dončić 28, 6 skokov in 9 podaj, Barnes 15; Hield in Fox (5 podaj) po 28)

New Orleans Pelicans – Miami Heat 96:102 (28:23, 23:24, 22:28, 23:17)
(Davis 27, 12 skokov in 7 podaj, Holiday 22; Richardson 22, Wade 19 in 6 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – ni igral zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 35 minut, 28 točk (8/10 za dve, 1/5 za tri, 9/14 prosti meti), 6 skokov, 9 podaj, 1 pridobljena žoga; +/- = -3.