Rubrika: Evroliga

Če je bil Jaka Blažič pred slabim tednom tragični junak zaradi zgrešenih prostih metov, je to pot veliki junak Baskonie, ki je v španskem derbiju 3. kroga Evrolige v gosteh z 91:87 porazila Reala.

Gostje so silovito začeli in v prvem polčasu vodili za 17 točk (28:45), Blažič pa je v osmih minutah prvega dela dosegel 13 točk. Real se je po odmoru vrnil v igro, tudi zaradi izvrstnega Luke Dončića (15 točk, 25 minut). V 36. minuti so domačini vodili 81:73, pričakovati je, da tekmo mirno končajo in zabeležijo novo zmago.

Tako pa niso razmišljali v taboru Baskov, ki so s pomočjo Blažiča dokončno stopili prednosti (Jaka je zadel za 82:81), potem je dodal trojko za 84:86 in še za 87:91.

Slovenski pridih derbiju je dodal še Damir Javor, ki je bil glavni sodnik obračuna v Madridu.

Alen Omić in njegov Anadolu Efes sta klonila proti CSKA-ju, Omić je v osmih minutah dosegel sedem točk in ujel štiri žoge.

Prvi evroligaški poraz pa je zabeležil Milano Zorana Dragića, ki je klonil v Pireju (91:81). Dragić je v 25 minutah prispeval 13 točk.

Evroliga, 3. krog, 25.10.
Unics – DARUŠAFAKA  87:94
(Langford 22; Wanamaker 22, Anderson 18)

Anadolu Efes – CSKA 87:93
(Thomas 16, Omić 7; De Colo 26, Teodosić 15)

OLYMPIACOS – Milano 91:81
(Green in Spanulis po 16; Simon 16, Dragić 13)

Real – BASKONIA 87:91
(Ayon 16, Dončić 15; Blažič 21)

Slovenci v Evroligi:
Jaka Blažič (Baskonia) – 27 minut, 21 točk (4/9 za 3), 4 skoki, 2 podaji
Luka Dončić (Real) – 25 minut, 15 točk (5/5 za 1; Dončić v tej sezoni v EL še ni zgrešil prostega meta), 3 skoki, 4 podaje