Petrolu Olimpiji je uspelo na epski način prekiniti črno serijo sedmih zaporednih porazov v Ligi ABA. Doma v Tivoliju so v 17. krogu Lige ABA s 65:64 odpravili Cedevito.

Berločnik in Lisac

Zmaji so izvrstno odprli tekmo, polčas so dobili s 36:21. „Motili so se tisti, ki so menili, da je tekme konec,“ je po obračunu v Tivoliju, spremljala sta ga tudi Roman Lisac in Tomaž Berločnik, razlagal trener Zoran Martič.

+5

Cedevita se je razigrala in s četrtino 9:23 prišla v priliko, da celo zmaga. Še več – 85 sekund pred koncem so imeli pet točk naskoka (59:64). Oliver in Hrovat sta zadela za 63:64, Cedevita je vmes izgubila žogo (D. Nichols), za tem je sledil še slab met D. Muse za tri točke.

Drame še ni bilo konec: Hrovatu so sodniki tri sekunde pred koncem zapisali osebno napako v napadu, a je Filip Kruščin zgrešil oba prosta meta! Andrija Stipanović se je pod košem prerival z Jordanom Morganom. Dovolj, da so sodniki BiH reprezentantu zapiskali osebno napako in tako malce kompenzirali tri, štiri sporne odločitve Olimpiji v škodo. Morgan je oba prosta meta zadel, Roko Leni Ukić pa je zgrešil zadnji met za tri. Domače slavje se je lahko začelo.