Organizator igre moštva Miami Heat in slovenske reprezentance Goran Dragić je v preteklosti že postregel z odličnimi predstavami v končnici. Med najboljšimi 16 ekipami v Ligi NBA je sicer do letos zaigral le enkrat, a spomnimo se neverjetne predstave, ko je v dresu Phoenix Sunsov San Antonio Spursem na tretji tekmi serije končnice leta 2010, nasul 26 točk, in praktično sam odločil tekmo.

Dragić je svoj ritem ujel že v drugem polčasu šest tekme serije s Charlotte Hornetsi. Po tem, ko je v uvodnih 24 minutah dosegel le dve točki, se je v tretji in zadnji četrtini sprostil, in bil, poleg Dwyanea Wadea, gonilna sila Miamija na poti do zmage.

»Šesta tekma serije je bila za nas izjemno težka, saj smo jo preprosto morali dobiti. Odgovorili smo odlično, do zmage pa nas je popeljal D-Wade. Vedeli smo, da bo tudi sedma tekma zelo težka, a imeli smo prednost domačega igrišča,« je po sedmi tekmi serije povedal Dragić. »Za Dwyanea smo bili po šesti tekmi zelo veseli. Nenazadnje gre za obraz našega kluba in vsakič, ko ga potrebujemo, bo vskočil in zadel pomembne mete.«

Neverjetno dominanten je bil Dragić tudi na svoji prvi sedmi tekmi katerekoli serije končnice v karieri. Goran je bil agresiven že od samega začetka tekme – v prvi četrtini je tako dosegel osem točk, drugo četrtino je odprl s trojko, kako razpoložen je bil, pa je bilo vidno tudi po tem, da je bil ob koncu prvega dela igre izredno blizu zadeti trojki ob zvoku sirene iz sredine igrišča. Prvi polčas je Ljubljančan zaključil s 17 točkami in šestimi skoki.

Tudi v drugem polčasu je bil viden povsod po igrišču, v tretji četrtini, v kateri si je Miami ustvaril neulovljivo prednost 30 točk (83:53), pa je pri enem izmed protinapadov tudi zabil žogo skozi obroč, drugič v tej sezoni. Tekmo je Goran zaključil s 25 točkami, šestimi skoki, štirimi podajami in eno blokado, in na ta način pokazal, da je lahko najboljši, ko je to najbolj potrebno.

»Dobil sem več prostora, počutil pa sem se udobno. Soigralci so mi zaupali skozi celotno tekmo. Podpirali so me tudi, ko sem zgrešil kakšnega izmed metov. Ujel sem ritem in odigral odlično,« je takoj po tekmi, ki je imela izreden pomen za franšizo iz Floride, povedal Goran.

»Povsem iskreno, pred tekmo je bilo čutiti velik pritisk,« je na novinarski konferenci zbranim zaupal Dragić. »Vsaka ekipa doživi težke čase in vedeli smo, da bodo prišli. Imamo veliko veteranov, in oni vedno najdejo način, kako iti čez te težke čase. Morali smo zrasti kot ekipa.«

Miami se je izognil izpadu iz končnice po prvem krogu, Dragić pa je hkrati upravičil zaupanje strokovnega vodstva Vročice, ki mu je poleti ponudilo podaljšanje pogodbe.