Ko Miami Heat v letošnji končnici Lige NBA grozi izpad, vedo, da se lahko zanesejo na Gorana Dragića. Ljubljančan je na šest tekmi serije, pred katero so Toronto Raptorsi vodili s 3:2 v zmagah, dosegel 30 točk in zbral sedem skokov, in poskrbel, da je Miami izsili odločilno sedmo tekmo.

»Bil sem agresiven. Nočem še iti domov v Evropo, želim ostati tu,« se je po tekmi pošalil Dragić. »Za nas je bila to izredno pomembna tekma, ki smo jo že od prve minute dalje odprli zelo agresivno. Napadali smo v raketi in odlično ustvarjali prostor. Opravili smo izjemno delo.«

Po tem, ko je Miami že v prvem polčasu vodil z dvomestno prednostjo, se je Toronto v zadnji četrtini približal na vsega šest točk zaostanka, razigral pa se je tudi Kyle Lowry. Kljub temu so igralci Miamija ohranili mirno kri, Dwyane Wade in Dragić sta dosegla naslednjih šest točk svoje ekipa in poskrbela, da je Miami tekmo mirno pripeljal do konca.

»Takrat je bilo že vse instinktivno. Vedeli smo, kako bomo napadali, in kdo bo imel žogo v svojih rokah. Kyle je zadel nekaj težkih metov, toda uspeli smo zaustaviti vse ostale igralce, še posebej v zadnji četrtini. Dwyane je opravil svoje, še posebej v kritičnih trenutkih. Zadel je nekaj pomembnih metov. Tudi v obrambi smo bili izredno osredotočeni,« je Wadea, ki je dosegel 22 točk, pohvalil Goran.

S 30 točkami je Dragić postavil nov rekord kariere, ki ga je postavil leta 2010 proti San Antonio Spursem s 26 točkami, na prvi tekmi serije proti Torontu pa ga je tudi izenačil. Vsaj 20 točk je Dragić dosegel še na dveh tekmah v tej končnici, izjemen pa je bil predvsem na sedmi tekmi serije s Charlotte Hornetsi, ko je 25 točkam dodal šest skokov in štiri podaje.

»Počutim se odlično. Tudi, ko odigram slabo, smo vedno v položaju za zmago. V končnici sem nazadnje igral šest let nazaj. Uživam v tekmovalnosti na vsaki tekmi. Imam dobre in slabe trenutke na tekmah, vedno pa skušam gledati na pozitivno stran vsega skupaj. Nihče ni rekel, da bo lahko.«

Po tem, ko je Goran na prvi tekmi serije dosegel 26 in na drugi 20 točk, se je zdelo, kot da so njegovi soigralci pozabili nanj. Na tretji tekmi je namreč dosegel 12, na četrti 15, in na peti 13 točk. Govorilo se je celo o sporu znotraj garderobe s prvim zvezdnikom ekipe, Wadeom.

»Moji soigralci so bili na teh tekmah izredno agresivni. Na šesti tekmi sem ujel ritem. Odlično sem se počutil predvsem v drugi četrtini, nekako sem se prebudil in dosegel nekaj točk zapored. Tudi v tretji četrtini se nisem počutil odrinjenega. Imel sem nekaj dobrih metov, zgrešil sem dva polaganja in odprt met za tri točke.«

Miami je na šest tekmi zaigral z izjemno nizko postavo. Najvišji igralec na parketu je bil Josh McRoberts z 208 centimetri, povprečna višina ostalih osmih igralcev, ki so stopili na parket pri Vročici, pa je bila 198 centimetrov. Prvič v svoji karieri je tekmo končnice v udarni peterki začel tudi novinec Justise Winslow.

»Vedeli smo, da bo pri Torontu v prvi peterki tekmo začel Biyombo, ki je zelo fizičen igralec. Mislim, da je Justise zelo dobro odigral proti njemu pod obema obročema. Ko smo dobili skok, samo stekli v napad, razširili igro in skušali čim bolj napadati. Justise je razširil našo igro in zato smo lažje prodirali pod koš.«

Sedma tekma bo na sporedu v nedeljo. Zmagovalno ekipo v konferenčnem finalu že čakajo Cleveland Cavaliersi, ki so v tej končnici zaenkrat še neporaženi. Miami in Toronto sta že v seriji prvega kroga za napredovanje potrebovala sedem tekem – Vročica je izločila Charlotte, Toronto pa Indiano Pacerse.