Goran Dragić se je po nekaj manj kot mesecu dni vrnil na parket in s soigralci prišel do zmage proti svoji bivši ekipi. Moštvo Phoenix Suns, ki ga letos vodi Igor Kokoškov tudi proti Miamiju ni našlo prave poti do zmage in na zahodnem delu ostaja trdo zasidrano na zadnje mesto.

19. novembra je še igral proti Indiani Pacers, nato pa zaradi neugodne poškodbe kolena izpustil kar 8 tekem. Tokrat je bil Goran Dragić vendarle pripravljen za vrnitev, kar je dokazal tudi na parketu. Trener Erik Spoelstra je 32-letnega Koseščana uvrstil v prvo peterko, slovenski košarkar pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom proti najslabši ekipi dosedanjega dela sezone.

Ostati potrpežljiv. Izpustil sem 8 tekem in bil odstoten dolgo časa. Doma se mi je že mešalo, a poizkušal sem slediti planu,” je bil odgovor Dragića ob vprašanju “kaj mu je predstavljalo največji izziv ob poškodbi in današnji vrnitvi na parket”.

Phoenix Igorja Kokoškova je na 26 tekmah prišel do vsega 4 zmag, brez večjih možnosti pa je bil tudi proti Miamiju. Vročica je v začetku druge četrtine še nekaj časa zaostajala, nato pa na krilih Bama Adebayoja prevzela pobudo in na glavni odmor odšla z 10 točkami prednosti (50:60). V tretji četrtini je prednost že narasla na 18 točk (62:80), Soncem pa se v zadnjem delu tekme bližje kot na 12 točk zaostanka (79:91 in 91:103) ni uspelo približati.

Liga NBA, 8.12.
Phoenix Suns – Miami Heat 98:115 (36:34, 14:26, 23:29, 25:26)
Daniels 18, Ayton 16 in 11 skokov; Adebayo 22 in 10 skokov, Winslow 20)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – 21 minut, 11 točk (4/9 za dve, 1/3 za tri), 1 skok, 10 podaj, 3 pridobljene žoge; +/- = +15