Rubrika: Evroliga

Petkov večer je prinesel obilo veselja ekipi Crvene zvezde, ki pa je ni bilo na parketu. A so ji rojaki zbrani v ekipi Željka Obradovića pomagali, da je kljub četrtkovem porazu napredovala v TOP 8. Fenerbahče je z 90:86 odpravil Anadolu Efes, Zvezda pa je krog pred koncem že četrtfinalist.

Na to pa še čaka Real, ki je vnovič izgubil. Tokrat ga je s trojko v zadnjih sekundah tekme pokopal 23-letni Latvijec Davis Bertans, ki je bil uspešen za končnih 88:89. K zmagi je Jaka Blažič dodal štiri točke. Luke Dončića ni bilo v ekipi kraljevega kluba. Če bo hotel Real v TOP 8, bo moral v zadnjem krogu premagati Himki Zorana Dragića, ki se takisto bori za napredovanje.

Cedevita pa ni imela realnih možnosti proti Panathinaikosu Sanija Bečiroviča, ki je zmago (76:60) potrdil mesto v četrtfinalu.

Četrtkove tekme v 13. krogu TOP 16 Evrolige je obeležil Zoran Dragić, ki je s Himkijem razbil Olympiakos – 98:66 je bilo. S to zmago so Rusi odprli vrata četrtfinala za Laboral Kutxo. Za napredovanje v TOP 8 pa bo moral Himki čez teden dni ugnati še Reala.

Zoran Dragić je dosegel 8 točk, v obrambi pa se je izkazal ob pokrivanju Vasilisa Spanoulisa (8 točk, iz igre pa je zadel le dvakrat iz 12 metov):

Bamberg Alekseja Nikoliča (igral je tri minute) je upal na senzacijo, ki pa jo Barcelona ni dovolila. Usodna je bila druga četrtina, ki so jo Katalonci dobili s kar 25:11.

Eno šolsko uro

Boleč poraz je doživela tudi Crvena zvezda, ki je v beograjski Areni z 61:80 klonila proti turški Darušafaki. V Beogradu je bilo vse nared za veliko slavje, ki pa so ga Turki pokvarili. Po koncu tekme domačih igralcev lep čas ni bilo na spregled, po medsebojnem sestanku so se pojavili šele po 45 minuta. Zvezda rabi za TOP 8 še vsaj eno zmago. Morda pa ji nocoj pomaga Fenerbahče z zmago proti Anadolu Efesu.

Poteza večera:

Evroliga, TOP 16, 13. krog, 31.3.

LOKOMOTIV – Unicaja 81:60 (18:14, 21:21, 23:20, 19:5)
(Delaney in Janning 15; Kuzminskas 16)

Crvena zvezda – DARUŠAFAKA 61:80 (20:15, 14:20, 15:20, 12:25)
Miller 18; Wilbekin 19, Gordon 14.

HIMKI – Olympiakos 98:66 (25:22, 23:14, 28:14, 22:16)
(Koponen 21, Šved 19, Dragić 8; Hunter 14)

BARCELONA – Bamberg 75:57 (18:12, 25:11, 16:18, 16:16)
(Abrines 13, Doellman in Tomić po 12; Wanamaker 16)

1.4.

FENERBAHČE – Anadolu Efes 90:86 (19:16, 18:18, 29:16, 24:36)
(Datome 24, Bogdanović 21, Antić 13; Heurtel 14, Brown in Granger po 13)

PANATHINAIKOS – Cedevita 76:60 (20:5, 22:14, 16:18, 18:23)
(Gist 15, Diamantidis 10, Pavlović 9; Arapović 11, Katić 9)

LABORAL KUTXA – Real 89:88 (11:21, 25:25, 31:21, 22:21)
(James 27, Bouroussis 25, Blažič 4; Rodriguez 18, Ayon in Llull po 14)

CSKA – Žalgiris 100:86 (21:23, 26:25, 27:13, 26:25)
(De Colo 26, Teodosić 15, Hines 14; Hanlan 15)