Dragić odličen proti San Antoniu, a premalo za zmago, nov uspeh Udriha

V Ligi NBA sta v nedeljo na parket stopil dva slovenska košarkarja, in vsak po svoje pustil svoj pečat na dveh tekmah. Medtem, ko je bil Goran Dragić s 25 točkami drugi najboljši strelec Miami Heat ob porazu proti San Antonio Spursem (99:106), je Beno Udrih ob zmagi Detroit Pistonsev nad Milwaukee Bucksi (98:83) v statistiko vpisal šest točk, šest podaj in tri skoke.

Košarkarji Miami Heat so na tretji tekmi sezone, drugi domači, doživeli drugi zaporedni poraz. Od Vročice so bili na Floridi boljši San Antonio Spursi, ki po odlični igri prvega zvezdnika Kawhija Leonarda v zadnji četrtini, slavili zmago s 106:99.

Leonard je kar 14 od svojih 27 točk dosegel v zadnjih šestih minutah tekme, vključujoč zadnjih 12 točk na tekmi za San Antonio. Spursi so na tekmi vodili že s 16 točkami razlike, a so se košarkarji Miamija uspeli vrniti v igro, in slabih sedem minut pred koncem so vodili za eno točko. Takrat je žogo v svoje roke vzel Leonard, in poskrbel, da Ostroge tudi po štirih tekmah na začetku te sezone, ostajajo neporaženi.

Najboljši strelec Miamija je bil Hassan Whiteside, ki je s 27 točkami tudi izenačil svoj osebni rekord, zgrabil pa je tudi 15 skokov. Goran Dragić je dosegel 25 točk, največ v sezoni, Justise Winslow pa je dodal 18 točk za Miami. Pri San Antoniu so znova navdušili rezervni igralci, ki so dosegli kar 29 točk več (43:14), kot igralci, ki so s klopi prišli v dresu Miamija.

Za razliko od košarkarjev Miamija, pa igralci Detroit Pistonsov v tej sezoni, po dveh domačih tekmah, ostajajo neporaženi v The Palace of Auburn Hills. Bati so z 98:83 premagali Milwaukee Buckse, in imajo tako po treh tekmah v sezoni, na svojem računu dve zmagi.

Pod obema obročema je bil odličen Andre Drummond, ki je zbral kar 23 skokov, ob tem pa dosegel še 20 točk. To je bila že druga zaporedna tekma, na kateri je Drummond zbral vsak 20 skokov, skupno pa že deseta v njegovi karieri, na kateri je vknjižil vsaj 20 točk in 20 skokov. Ključ do zmage je bil dober zaključek tretje četrtine, v kateri so si Pistonsi nabrali prednost, ki so jo do konca tekme le še povišali. V tem delu igre je Kentavious Caldwell-Pope dosegel sedem od svojih 21 točk, Detroit pa se je oddaljil na deset točk naskoka. Košarkarji Stana Van Gundyja so si zelo lepo porazdelili strelsko bero – Tobias Harris je dosegel 16, Marcus Morris in Ish Smith pa vsak po 11 točk. Najboljši strelec Milwaukeeja je bil Giannis Antetokounmpo s 17 točkami.

Beno Udrih je proti svojemu nekdanjemu klubu pokazal zelo dobro predstavo, ki pa jo je nekoliko skazilo le število izgubljenih žog. Teh se je namreč v 17 minutah igre nabralo kar pet, Udrih pa je kljub temu dosegel šest točk, zbral še šest podaj in trikrat uspešno skočil za žogo.

Zelo zanimivo je bilo v nedeljo na teksaškem derbiju med Houston Rocketsi in Dallas Mavericksi. Tekmo je 0,1 sekundo pred koncem z zadetim prostim metom odločil James Harden, ki je Raketam prinesel zmago s 93:92. Harden je tekmo zaključil z 28 točkami, sedmimi skoki in sedmimi podajami, Houston pa bi si lahko zmago zagotovil že veliko prej, saj je pred začetkom zadnje četrtine vodil z desetimi točkami naskoka.

Liga NBA, redni del sezone, 30. 10.:

LA CLIPPERS – Utah 88:75 (19:22, 23:13, 27:21, 19:19)
(Rivers 19, Griffin 18 (10 skokov); Hill 18, Exum 10)

Phoenix – GOLDEN STATE 100:106 (30:22, 27:33, 21:26, 22:25)
(Warren 26 (6 skokov), Bledsoe 21 (6 podaj, 5 skokov); Durant 37, Curry 28)

Miami – SAN ANTONIO 99:106 (19:24, 25:28, 28:25, 27:29)
(Whiteside 27 (15 skokov), Dragić 25 (5 podaj); Leonard 27 (6 podaj), P. Gasol 20 (11 skokov))

DETROIT – Milwaukee 98:83 (24:21, 26:18, 25:26, 23:18)
(Caldwell-Pope 21 (6 skokov), Drummond 20 (23 skokov); Antetokounmpo 17 (8 skokov, 8 podaj), Parker 13 (6 skokov))

OKLAHOMA CITY – LA Lakers 113:96 (30:24, 28:22, 19:25, 36:25)
(Westbrook 33 (16 podaj, 12 skokov), Oladipo 20; Randle (9 skokov) in Russell (5 skokov, 5 podaj) po 20, Young 16)

MEMPHIS – Washington 112:103* (27:22, 31:32, 20:23, 22:23, 12:3)
(Conley 24 (11 podaj), Randolph 22 (7 skokov); Wall 22 (13 podaj), Gortat (12 skokov) in Beal po 14)
*Po podaljšku.

HOUSTON – Dallas 93:92 (34:25, 29:28, 17:17, 13:22)
(Harden 28 (7 skokov, 7 podaj), Anderson (12 skokov) in Gordon po 14; Matthews 25 (5 skokov), Barea 18 (5 podaj))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 25 točk (6/10 za dve, 3/7 za tri, 4/6 PM), 3 skoki, 5 podaj, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 17 minut, 6 točk (3/5 za dve), 3 skoki, 6 podaj in 5 izgubljenih žog.