Košarkarji Dallasa so na 40. tekmi v letošnji sezoni zabeležili 22. poraz, s katerim so na zahodu padli na 13. mesto. Tokrat so Mavericski četrtič letos klonili na domačem terenu, za zmago proti Los Angeles Lakersom pa ni zadoščalo niti 27 točk razpoloženega Luke Dončića.

Mavericski, ki imajo še vedno ogromno težav predvsem na gostovanjih (3-18), so v zadnjem času malce manj prepričljivi tudi na domačih tleh. Po porazu proti Sacramentu so sicer zabeležili zmagi nad New Orelansom in Oklahomo, a zdaj so jih v American Airlines Centru ugnali Los Angeles Lakersi. Jezerniki so tako prišli že do tretje zmage na treh medsebojnih tekmah v letošnji sezoni.

Četa Ricka Carlisla je tekmo sicer pričela dobro, znova pa je blestel branilec Luka Dončić. Ta je predvsem v začetku tretje četrtine poskrbel za nekaj res lepih potez, a le 13 točk Dallasa, od tega 7 Dončića, je bilo premalo, da bi obdržali vodstvo, ki si ga Mavericksi priigrali v prvem polčasu. Za domače je bil usoden delni izid 16:2 v korist gostov, ki so v začetku zadnje četrtine pobegnili na 14 točk prednosti (82:96). Bližje kot na 7 točk zaostanka (93:100 in 97:104) domačim kasneje ni več uspelo priti.

Luka je tekmo končal pri 27 točkah, kar je njegov 5. najboljši strelski dosežek. Spomnimo, največ točk je Donćić v mesecu januarju nasul Pelikanom in sicer kar 34.

Liga NBA, 8.1.
Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers 97:107 (33:25, 34:29, 13:32, 17:21)
(Dončić 27 in 8 skokov, Barea, Smith Jr. in Barnes po 11; Ingram 29 in 6 podaj, Ball 21, 7 skokov in 5 podaj)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 34 minut, 27 točk (8/17 za dve, 2/6 za tri, 5/7 prosti meti), 8 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; +/- = -7.