Rubrika: Evroliga

Panathinaikos se je z zmago proti Realu v 26. krogu Evrolige utrdil med potniki v končnico, kjer se bo osmerica udarila za naslov najboljšega v Evropi. Grki so slavili z 88:82. Tekma se je odločila v zadnji četrtini, ki jo je Pao dobil s 30:24. Pri 77:74 je Real zapravil napad, Grki so povedli 80:74. Pablo Laso, trener Reala, je v tem hipu poslal Dončića na klop, v igro pa Carrolla. A le za 9 sekund. Real je s prostima metoma Llulla znižal na 80:76, 34 sekund pred koncem pa s košem Ayona na 82:78. 30 sekund pred koncem je Laso namesto Dončića na parket vnovič poslal Carrolla (pri 84:78). A je na to Ayon zapravil žogo, vprašanje zmagovalca pa je bilo rešeno.

Strašno dobro pa je tekmo 26. kroga v Milan u začela Crvena zvezda, ki je po 10 minutah vodila 10:25, naskoka pa ni več zapravila. Beograjčani imajo tako kot Panathinaikos po 15 zmag in 11 porazov.

17. poraz v sezoni pa je zabeležil Bamberg Alekseja Nikoliča (vnovič je dobil 8 minut). Nemci so doma priznali premoč Fenerbahčeju (78:83).