Dallas je nocoj gostoval v LA-ju in doživel 10. poraz. Domačini so slavili zmago s 114:103, Luka Dončić je prispeval šest točk (2/13 iz igre), šest skokov, pet podaj in tri ukradene žoge. Sploh prvič je Dončić v tej sezoni ostal pod mejo desetih točk, nekaj metov pa je bilo precej zgrešenih. Nekateri so celo opozarjali, da Luka zaradi rane ob očesu slabše vidi. Poškodbo je staknil na zadnji tekmi.

Karkoli že – Dončić se je izkazal tudi z igro v obrambi, kjer je dvakrat v enem napadu blokiral met LeBrona Jamesa, ki pa je na koncu le prišel do svojih 28 točk.

Dallas je uvodoma na tekmi prednjačil, vodil celo 22:27, v nadaljevanju pa popustil. Lakersi so dobili 2. polčas z 61:45.

Jezerniki so pri 13 zmagah in devetih porazih.

Liga NBA, 30.11.
LA LAKERS – Dallas 114:103
MIAMI – New Orleans 106:101

Slovenca v Ligi NBA:
Luka Dončić (Dallas) – 32 minut, 6 točk, 6 skokov, 5 podaj, 3 ukradene žoge, 2 blokadi