Na pripravljalni tekmi v sklopu NBA Globalnih tekem, je Real Madrid v španski prestolnici po podaljšku, s 142:137, premagal Oklahomo City Thunder. Izredno zanimivo tekmo, podaljšek je s trojko ob zvoku sirene izsilil Sergio Llull, Oklahoma City pa je v prvem polčasu vodila že z 22 točkami razlike, je zaznamoval tudi naš Luka Dončić, ki je na parketu preživel 18 minut, dosegel tri točke in vknjižil še pet skokov in štiri podaje.

Oklahoma vodila že 28:50

V dvoboj so odlično vstopili igralci Oklahome City, in si na račun izgubljenih žog košarkarjev Reala priigrali visoko prednost 13 točk po prvi četrtini (35:22). Žoga je odlično krožila med igralci Thunderja, kar 10 igralcev se je tako vpisalo med strelce že v prvem polčasu, iz igre pa so varovanci Billyja Donovana metali 54,5-odstotno.

statistika

Drugi polčas so bolje odprli igralci Reala – v tretjem delu igre so dosegli kar 37 točk in v tem času zadeli sedem metov za tri točke, in si popolnoma podredili ritem igre Oklahome City. Real je vodstvo prevzel po košu Andresa Nocionija (114:113), toda Enes Kanter je Oklahomo City vrnil v igro z dvema zaporednima košema za 117:114.

Llull zadeval ob koncu četrtin

Izredno zanimivih je bilo tudi zadnjih pet sekund rednega dela tekme. Tako je Nocioni zadel dva od treh prostih metov, zgrešil je zadnjega, žoga pa se znašla v rokah Sergia Llulla, ki je hladnokrvno, še tretjič na tekmi, zadel met ob zvoku sirene, ki označuje konec četrtine, za izenačenje na 126, in tako izsilil podaljšek. Tega so bolje odprli igralci iz Združenih držav Amerike, a Real Madrid je bil v drugem delu tekme preprosto boljši nasprotnik, na koncu pa je moštvo iz španske prestolnice slavilo zmago s 142:137.

Victor Oladipo je bil najbolj razigran igralec Oklahome City, dosegel je 34 točk, Enes Kanter pa je dodal 29 točk in 10 skokov. Prvi zvezdnik finalistov zahodne konference iz minule sezone, Russell Westbrook, je 18 točkam dodal štiri podaje, tri skoke in tri pridobljene žoge v 22 minutah igre. Pri Realu je kar sedem igralcev doseglo dvomestno število točk, najbolj pa se je s 24 točkami izkazal Jaycee Carroll. Llull je na koncu dosegel 22 točk, Othello Hunter pa je vknjižil 19 točk.

Oklahoma – REAL 137:142

Naš Luka Dončić je bil na igrišču v ključnih trenutkih v zadnji četrtini, ko se je tekma lomila na stran Reala, na koncu pa se je, ob nekoliko slabšem metu iz igre, zadel je le enega izmed petih poskusov, ustavil pri treh točkah. V statistiko je vpisal še pet skokov in štiri podaje.

Najlepše poteze Luke Dončića:

Vrhunci tekme:

NBA Globalne tekme, Madrid, 3. 10.:

REAL MADRID – Oklahoma City* 142:137 (22:35, 28:30, 37:30, 39:31, 16:11)
(Carroll 24, Llull 22 (9 podaj); Oladipo 34 (5 podaj), Kanter 29 (10 skokov))
*Po podaljšku.

Luka Dončić (Real Madrid) – 18 minut, 3 točke (1/2 za dve, 0/3 za tri, 1/2 PM), 5 skokov, 4 podaje in 2 izgubljeni žogi.