Luka Dončić je še drugič zapored zaigral na položaju organizatorja igre in znova zablestel. V Los Angelesu je domačinom nasul kar 32 točk, dodal pa tudi 4 skoke in 5 podaj. Tudi njegov strelski rekord v Ligi NBA pa ni zadoščal za zmago proti Clippersom. Miami uspešen.

V obračunu moštev, ki sta zapadli rahlo rezultatsko krizo, se je po štirih zaporednih porazih na zmagovalne tirnice uspelo vrniti Clippersom. Slednji so se tako Mavericksom oddolžili za poraz v začetku meseca decembra in moštvi Ricka Carlisla zadali četrti zaporedni poraz, skupno 12. na 14 gostovanjih.

Telički so v prvi četrtini držali stik z domačini, v drugi pa je prednost Clippersov prvič narasla na več kot 10 točk. Manj kot minuto do konca prvega polčasa so domačini povedli že za 13 točk (65:52), a gostje so se predvsem po zaslugi odličnega Luke Dončića vrnili.

Najboljši slovenski športnik leta je v 3. četrtini zbral kar 14 točk, v zadnjih 12 minutah pa s strani trenerja na voljo dobil le 4 minute. Pri domačih je bil nezaustavljiv Danilo Gallinari, ki je prav tako kot Dončić nasprotnikom nasul 32 točk.  V zadnji četrtini sta se mu ob koncu pridružila še Lou Williams in Tobias Harris, ki sta poskrbela, da je zmaga ostala doma.

Če so v rezultatsko krizo padli košarkarji Dallasa, pa obratno velja za moštvo Miamija. Vročica je po zmagah nad Memphisom in New Orleansom ugnala še Rakete in prišla do 3. zaporedne zmage. Poraz Houstona ni uspel preprečiti niti James Harden, ki je s 35 točkami in 12 podajami prišel do novega dvojnega dvojčka.

Liga NBA, 21.12.
Miami Heat – Houston Rockets 101:99 (21:33, 32.25, 29:18, 19:23)
(Richardson 22, T. Johnson 19; Harden 35 in 12 podaj, Gordon 20)

Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks 125:121 (30:27, 35:27, 24:28, 36:39)
(Gallinari 32, Williams 26; Dončić 32 in 5 podaj, Barea 19)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena odsoten do nadaljnjega.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 31 minut, 32 točk (7/14 za dve, 3/6 za tri, 9/13 prosti meti), 4 skoki (vsi v napadu), 5 podaj, 4 pridobljene žoge; +/- = – 1.