Rubrika: Evroliga

Real je v Atenah doživel že četrti poraz v zadnjih petih evroligaških tekmah. Za nameček je tokrat uspel zapraviti kar 16 točk naskoka – Madrižani so proti Panathinaikosu vodili že 40:56! V 2. polčasu so na parketu tekme 9. kroga zagospodarili Grki, ki so 2. polčas odločili sebi v prid – 42:26. V zadnjih štirih minutah smo spremljali tekmo „koš za koš“. Najprej je ex-Realovec K.C. Rivers s trojko popeljal Pao v vodstvo 75:73, James Gist je povišal na 77:73. Pred tem je bil 75:73 Pablo Laso v igro vrnil Luko Dončića, ki je vrnil Real v igro za 77:77.

Po vodstvu Reala 77:78 je Dončić zapravil met, na drugi strani so Grki zadeli trojko. Luka popravlja z zadetima prostima metoma za 80:80, Gist pa je zadel za 82:80. Real je dve sekundi pred koncem metal za tri, a je Thompkins zgrešil.

Dončić je na tekmi izgubil osem žog, prej v osmih krogih 15 skupaj!