Košarkarji Dallas Mavericksov še naprej potrjujejo naziv trenutno najbolj vroče ekipe zahodne konference. Telički so proti Orlandu zabeležili še 12. zmago na zadnjih 14 tekmah, Luka Dončić pa je tokrat obračun končal pri 7 točkah, 11 skokih in 9 podajah. Blizu presenečenja v Staples Centru je bil Goran Dragić z Miamijem, a na koncu je zmaga ostala doma.

12 zmag in 2 poraza je izkupiček Dallasa na domačih tekmah v letošnji sezoni Lige NBA, četa Ricka Carlisla pa je proti Orlandu dobila že 10. zaporedni obračun v American Airlines Centru. Tokrat so Telički takoj v začetku tekme povedli s 7:0, nato pa vodstva niso več izpustili iz rok. V prvem polčasu so domači povedli za 14 točk (47:33), v zadnji četrtini pa je prednost zrasla na neulovljivih 28 točk.

Precej bolj izenačeno in napeto je bilo v Staples Centru, kjer sta se srečala dobra prijatelja LeBron James in Dwayne Wade. Vročica je še 6 minut pred koncem vodila s 6 točkami prednosti (90:96), Jezerniki pa so z delnim izidom 13:2 prišli do prednosti s 103:98. Miami je v igro s trojko vrnil Josh Richardson, ki je rezultat poravnal na 103:103, zmago domačih pa sta v končnici zagotovila Kyle Kuzma in LeBron James. Trener Erik Spoelstra je Goranu Dragiću tokrat namenil 17 minut, v katerih je Gogi 7 točkam dodal še 2 skoka in 2 podaji. V zadnji četrtini na parket ni stopil.

Nov poraz so zabeležile najslabše tri ekipe v letošnji sezoni. Phoenix Sunsi so bili sicer blizu presenečenja proti Los Angeles Clippersom, medtem ko sta bila Cleveland in Chicago proti Bucksom oz. Kingsom brez pravih možnosti.

Liga NBA, 11.12.
Dallas Mavericks
– Orlando Magic 101:76 (24:19, 28.21, 23:13, 26:23)
(Barnes 19, Brunson 17; Simmons 18, Gordon 10)

Los Angeles Lakers – Miami Heat 108:105 (27:23, 28.35, 29.25, 24:22)
(Kuzma 33 in 7 skokov, James 28, 9 skokov in 12 podaj; Winslow 28 in 7 skokov, Wade (10 podaj) in Olynyk po 15)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – 17 minut, 7 točk (2/5 za dve, 1/4 za tri), 2 skoka, 2 podaji; +/- = -9.

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 25 minut, 7 točk (2/6 za dve, 0/5 za tri, 3/3 prosti meti), 11 skokov (1 v napadu), 9 podaj, pridobljena žoga; +/- = +16.

Preostale tekme
Indiana Pacers – Washington Wizards 109:101 (29:33, 30:17, 28:25, 22:26)
(Turner 26 in 12 skokov, Bogdanović 22; Beal 30, Oubre 23)

Philadelphia 76ers – Detroit Pistons 116:102 (38:29, 18:18, 31:29, 29:26)
(Embiid 24, Simmons 18, 10 skokov in 7 podaj; Kennard 28, Drummond 21 in 17 skokov)

Boston Celtics – New Orleans Pelicans 113:100 (28:21, 31:32, 24:19, 30:28)
(Morris 31, Tatum 21; Davis 41 , Randle 20 in 11 skokov)

Chicago Bulls – Sacramento Kings 89:108 (33:26, 23:19, 18:36, 15:27)
(LaVine 19, Markkanen 13; Fox 25, Bagley in Bogdanović po 16)

Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers 108:92 (31:18, 28:23, 25:25, 24:26)
(Bledsoe 20 in 12 skokov, Brogdon 18, Middleton 16; Nance Jr. 16, Sexton 15)

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 122:113 (30:22, 27:24, 42:29, 23:38)
(George 31, Schröder 23; Mitchell 19, Gobert 13 in 14 skokov)

Denver Nuggets – Memphis Grizzlies 105:99 (26:22, 29:28, 29:33, 21:16)
(Jokić 27 in 12 skokov, Morris 20; Conley 19, Mack 14)

Phoenix Suns – Los Angeles Clippers 119:123* (29:21, 27:37, 30:30, 25:23, 8:12)
(Ayton 20 in 12 skokov, Bridges in Holmes po 19; Harris 33, Gallinari 25)

Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves 116:108 (30:24, 33:33, 28:20, 25:31)
(Curry 38, Thompson 26; Towns 31 in 11 skokov, Rose 21)