Rubrika: Naši na tujem

Slovenski košarkar Luka Dončić je vnovič izvrstno izkoristil ponujeno priložnost, odsotnost Sergia Llulla pa se kraljevemu klubu skorajda ne pozna. Dončić si vzame, kar mu pripada. Še šestič v tej sezoni Evrolige je dosegel dvomestno število točk (17), na zadnjih petih tekmah med elito je trikrat dosegel po tri trojke, ki jih zadeva s skoraj 42% natančnostjo.

Koristen za ekipo

Luka pazi, da je koristen za ekipo – sinoči je zbral 9 podaj, v povprečju 3.3. Spet pa je potrdilo, da ga ni strah prevzemati odgovornosti – sinoči si je pri rezultatu 75:75 hladno naložil žogo za trojko (ne pa da bi iskal osebno napako v prodoru ali met za 2 točki) in zadel. Kot da je za njim že ne vem koliko končnic.

Podaja, skok

Tudi uvod v srečanje je bil timski – dve podaji in dva skoka je vknjižil v dveh minutah in desetih sekundah. Tuje mu niti hitro vračanje v obrambo in pomaganje – to je pokazal že v 1. četrtini. Često pa v napadu koristi svoj prodor z levico, napad pa sklene z desno roko.

Skratka – Luka se razvija v pravo smer. Del bogatega repertoarja pa je na ogled tule: