Trener Rick Carlisle je zaradi poškodbe Dennisa Smitha Jr. za obračun proti Nuggetsem na položaj organizatorja igre postavil Luko Dončića, ki se je znova izkazal. Prišel je namreč do novega dvojnega dvojčka in bil drugi strelec Dallasa, a tudi njegovih 23 točk ni bilo dovolj za zmago nad letos odličnim Denverjem.

Moštvi sta v prvem polčasu odigrali napadalno izjemno učinkovito, kar je bilo glede na njuno povprečje na zadnjih tekmah tudi za pričakovati. Nuggetsi so denimo na zadnjih 14 tekmah 12-krat presegli mejo 100 doseženih točk, še toliko bolj pa so pri beleženju 100-tic prepričljivi Mavericksi. Slednji 100 točk na eni tekmi niso zabeležili na vsega 2 tekmah od skupno 29.

Tokrat je semafor ob polčasu kazal že rezultat 74:69. V drugem polčasu se je pri Dallasu še bolj razigral Luka Dončić, a ob izjemnem Nikoli Jokiću tudi delež Slovenca ni bil dovolj za zmago Teličkov. Slednji so v tretji četrtini še bili v ospredju (91:95), Denver pa po delnem izidu 10:0 za 101:95 prednosti ni več spustil iz rok.

Izjemno napeto in izenačeno je bilo v Indiani, kjer je sprva vse kazalo, da bo zmaga ostala doma. Pacersi so 43 sekund pred koncem vodili z 91:88, 12 sekund pred koncem pa je zaostanek na točko (91:90) s košem za dve znižal Alec Burks. Sledila je osebna napaka nad Oladipom, ki je 9 sekund pred koncem zgrešil oba prosta meta, gostje pa so v zadnjem napadu to uspeli kaznovati. Rodney Hood je 2 sekundi pred koncem zgrešil za dve, tik pred zvokom sirene pa je odbitek skozi obroč spravil Larry Nance Jr.

Še naprej odlično formo potrjujejo košarkarji Brooklyna, ki so proti Lakersom prišli že do 6. zaporedne zmage in se tako povsem otresli moštve na dnu lestvice. Tam je Atlanta ugnala Washington in se na zadnjem mestu po zmagah (7) izenačila z Bullsi.

Liga NBA, 19.12.
Denver Nuggets – Dallas Mavericks 126:118 (34:33, 40:36, 31:26, 21:23)
(Jokić 32 in 16 skokov, Murray 22, 7 skokov in 15 podaj; Barnes 30, Dončić 23, 6 skokov in 12 podaj)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 34 minut, 23 točk (2/6 za dve, 3/9 za tri, 10/12 prosti meti), 6 skokov, 12 podaj, 1 pridobljena žoga; +/- = +7.
Goran Dragić (Miami Heat) – proti Houston Rockets, petek, 21.12., 2.00.