Rubrika: Evroliga

Real je z zmago v Atenah popravil bled vtis s prve tekme in naredil serijo s Panathinaikosom spet zanimivo, 89:82 je bilo. Luka Dončić je tekmo končal brez koša iz igre, a je zato zadel osem prostih metov, temu pa v 27 minutah inteligentno dodal pet skokov in štiri podaje.

Grki so našli recept za pokrivanje Luke, ki je po dveh osebnih napakah in metu 0/2 iz igre pri 15:8 sedel na klop, nazaj pa prišel ob koncu 2. četrtine.

Dončić v rezultatsko dokaj izenačeni tekmi ni forsiral meta – pri 78:80 je prodrl in s podajo zaposlil

Treya Thompkinsa. Za tem je Dončić ukradel že žogo ter zadel oba prosta meta, z dvema novima pa je le potrdil zmago Reala.

CSKA je tudi brez poškodovanega Nanda de Coloja prišel do 2. zmage proti Himkiju, 89:84 je bilo. Izkazal se je Sergio Rodriguez (26 točk, 10 asistenc):