Rubrika: Naši na tujem

Galatasaray je v 24. krogu prišel do 8. zmage. Premagal ni kogarkoli, ampak madridski Real, vodilno ekipo Evrolige. Domačin je posel naredil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 24:14, pred zadnjimi desetimi minutami je imel 13 točk naskoka (73:60). Real se je vrnil – po zgrešenem prostem metu Sergia Llulla je imel Luka Dončić met za izenačenje na 87:87, a je svoj četrti poizkus za tri točke zgrešil. Prejšnje tri je zadel in tekmo končal pri 13 točkah, temu pa je dodal po 8 skokov in podaj.

S tremi trojkami je krog obeležil tudi Aleksej Nikolič, ki je dobro izkoristil minutažo v dresu Bamberga na gostovanju pri Crveni zvezdi. Beograjčani so slavili zmago – 74:60 je bilo. S tem se je rdečebela barka utrdila na 6. mestu, ki vodi v končnico.