Bolj kot je napeto in hkrati gre tekma proti koncu, bolj nezaustavljiv je Luka Dončić. Tokrat je 19-letni Ljubljančan Timberwolvsom nasul 29 točk, dodal 12 podaj in 8 skokov, dosegel pa tudi zadnjih 7 od skupno 9 točk Dallasa. Dovolj za All-Star?

Za Dallas je bila to šele 4. gostujoča zmaga v letošnji sezoni. Še enkrat znova je Luka Dončić ob odsotnem Dennisu Smithu Jr. zaigral na položaju organizatorja igre in še enkrat več pokazal, da se tam počuti odlično. Tokrat je soigralcem podelil kar 12 podaj, dosegel kar 29 točk, ob vsem tem pa v svojo statistiko dodal še 8 skokov.

Mavsi so tokrat prvi polčas dobili z lepo prednostjo (50:61), a domači košarkarji so jih v zaključku tekme uspeli ujeti. Takrat je znova na sceno stopil Dončić, ki je samo v zadnji četrtini dosegel 11 točk, od tega 7 v zadnji minuti in pol. Kako je to izgledalo, si lahko ogledate na zgornjem videoposnetku.

Za četo Ricka Carlisla je bila to izjemno pomembna zmaga, saj se je z njo na lestvici zahodne konference izenačila prav z Minnesoto in New Orleansom. Vsa tri moštva imajo po 42 tekmah na svojem kontu 20 zmag in 22 porazov. Za 8. mestom, ki še vodi v končnico, zaostajajo za 3 zmage.

Liga NBA, 12.1.
Minnesota Timberwolves – Dallas Mavericks 115:119 (26:28, 24:33, 28:24, 37:34)
(Towns 30 in 11 skokov, Rose 21 in 5 podaj; Dončić 29, 12 podaj in 8 skokov, Barnes 23)

Miami Heat – Memphis Grizzlies (23.00)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega zaradi poškodbe kolena odsoten.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 34 minut, 29 točk (8/14 za dve, 2/9 za tri, 7/10 prosti meti), 8 skokov (2 v napadu), 12 podaj, 2 pridobljeni žogi; +/- = +5.