Košarkarji Dallasa so na 21. gostujoči tekmi v letošnji sezoni zabeležili še 18. poraz. Tokrat so Maverickse s 106:100 ugnali 76ersi, pri katerih sta blestela predvsem Joel Embiid in Ben Simmons. Luka Dončić je tekmo končal pri 14 točkah, 8 skoki in 4 podajah. Izjemni Giannis Antetokounmpo premalo za zmago Bucksov na derbiju z Raptorsi.

Za Mavericksi je še četrto zaporedno gostovanje. Po porazu v Oklahomi, zmagi v Charlottu in porazu v Bostonu, so varovanci Ricka Carlisla morali priznati premoč še Philadelphii 76ers. Tudi tokrat Dallas tekme ni pričel dobro in se že v 1. četrtini znašel v zaostanku 12 točk (31:19), bolje pa so gostje nastopili v 2. četrtini, ko so med drugim tudi povedli (42:46).

76ersi, ki so v letošnji sezoni na domačih tleh klonili le 3-krat, so v začetku drugega polčasa dali v višjo prestavo in z delnim izidom 14:3 prišli do vodstva s 73:59. Gostom se je še enkrat uspelo vrniti v igro za zmago in sicer povsem ob zaključku tekme, ko je Luka Dončić minuto pred koncem srečanja zadel trojko za 101:97. Tedaj sta zmago gostov izza črte prostih metov potrdila najboljša posameznika Joel Embiid in Ben Simmons.

Strelsko sta se znova izkazala Giannis Antetokounmpo (43 točk) in James Harden (38), njun doprinos pa ni bil dovolj za zmago Millwaukeeja oz. Houstona. 39 točk, 12 skokov in 6 podaj je ob zmagi nad Hornetsi zbral Nikola Jokić.

Liga NBA, 6.1.
Philadelphia 76ers – Dallas Mavericks 106:100 (31:26, 28:25, 28:19, 19:30)
(Embiid 25, 12 skokov in 5 podaj, Redick in Simmons (14 skokov in 11 podaj) po 20; Matthews 18, Broekhoff 15)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 26 minut, 14 točk (3/8 za dve, 1/8 za tri, 5/10 prosti meti), 8 skokov, 4 podaje, 2 pridobljeni žogi; +/- = -18.