Rubrika: Evroliga

Z zmagama CSKA-ja in Fenerbahčeja se je začel četrtfinale Evrolige. Moskovčani so šelel v zadnjih dveh minutah strli odpor Baskov, za katere je Jaka Blažič v štirih minutah ujel eno žogo. Pri rezultatu 88:90 se je „pojavil“ Miloš Teodosić s svojo trojko za vodstvo 91:90. Po napaki gostov je trojko dodal še Francoz v dresu CSKA-ja Nando De Colo, zmaga je ostala doma. Gostje so metali s kar 66-odstotno preciznostjo za 2 točki, iz 25 metov so zabili tudi 11 trojk.

CSKA si je sam kriv, da je bila končnica tako zanimiva. V 3. četrtini je vodil že 72:60, potem pa dovolil serijo 4:15! „Ni mi jasno, kako smo zmagali. Ukradli smo jim to zmago,“ je po tekmi razmišljal Teodosić.

Panathinaikos je imel vse v svojih rokah – vodil je 44:28 in 47:31. Potem se je ustavilo. Sledila je serija 8:40. Grki so postavili tudi nov evroligaški rekord – le 16 točk v enem polčasu, to je Pao „uspelo“ v 2. delu sinočnje tekme. To je bila tudi prva zmaga Fenerbahčeha v Atenah v 12 medsebojnih tekmah v grški prestolnici!

Turki so prvič povedli po trojki Nikole Kalinića, ki je zadel za 50:53. Prav srbski dvojec Kalinić (16 točk)&Bogdan Bogdanović (23) je gnal Fener do zmage.