Rubrika: Evroliga

Po 9. kolu v letošnji evroligaški sezoni ni več neporažene ekipe. Če je v četrtek še dišalo po tem, da bi Olympiacos lahko zadal prvi poraz Realu, pa je le redko kdo pričakoval zmago Budućnosti proti CSKA-ju. A zgodilo se je ravno to! Budućnost z Aleksandrom Džikićem in Alenom Omićem je kot prva na kolena spravila četo Dimitrosa Itoudisa.

Po treh minutah igre v Morači je bil rezultat 0:11 in vse je kazalo na novo prepričljivo zmago CSKA-ja. Tako se je pred tekmo tudi pričakovalo. A Budućnost je imela nov izjemen večer in spet s trojkami poskrbela za zgodovinski dosežek. Tokrat jih je zadela kar 14 iz 23 poizkusov (60,9 %), najpomembnejšo pa je minuto in 45 sekund pred koncem zadel Edwin Jakscon, ki je postavil rezultat 91:89. Rusi so se sicer kasneje znova prebili do vodstva (91:92), tekmo pa je s skokom v napadu in uspešnim polaganjem 6 sekund pred koncem odločil Danilo Nikolić.

Na zmagovalne tirnice se je znova vrnila Barcelona, ki je nadigrala Olimpio iz Milana. Jaka Blažič je v 15 minutah zbral 8 točk in dodal 5 skokov. Za presenečenje je poskrbel Khimki, ki je slavil zmago v Kaunasu.

Evroliga, 9. kolo, 23.11.
Žalgiris – Khimki 83:84 (26:19, 13:18, 18:21, 26:26)
(Davies 23 in 13 skokov, Grigonis 13; Shved 25 in 10 podaj, Mickey 20 in 7 skokov)

Baskonia KIROLBET
– Panathinaikos 86:77 (20:12, 24:20, 29:23, 13:22)
(Shengelia 16, 7 skokov in 7 podaj, Janning in Hilliard po 12; Langford 33, Pappas 16)

Budućnost VOLI
– CSKA 93:92 (17:21, 18:28, 30:18, 28:25)
(Clark 18, Gordić 17 in 7 podaj; De Colo 19 in 6 podaj, Clyburn 15)

FC Barcelona Lassa
– AX Armani Exchange Olimpia 90:80 (24:25, 29:17, 21:12, 16:26)
(Huertel 20 in 6 podaj, Kuric 15 in 5 skokov; James 19 in 10 podaj, Brooks 17 in 7 podaj)

Že odigrano
Darussafaka Tefken – Anadolu Efes 88:93
Olympiacos – Real Madrid 88:83 (29:22, 23:19, 13:24, 23:18)
Maccabi FOX – Fenerbahče 70:74 (16:13, 25:23, 12:19, 17:19)
Herbalife Gran Canaria – FC Bayern 74:89 (17:21, 25:25, 20:15, 12:28)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 9 minut, 3 točke (0/2 za dve, 1/4 za tri), 3 skoki, 3 podaje; indeks 2.

Antonhy Randolph (Real Madrid) – 24 minut, 9 točk (1/6 za dve, 2/4 za tri, 1/2 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu), 1 podaja; indeks 11.

Alen Omić (Budućnost VOLI) – 18 minut, 6 točk (2/3 za dve, 2/2 proti meti), 5 skokov (3 v napadu), 2 podaji; indeks 11.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 15 minut, 8 točk (1/2 za dve, 1/1 za tri, 3/4 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu); indeks 9.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 23 minut, 7 točk (2/3 za dve, 0/4 za tri, 3/4 prosti meti), 1 skok, 4 podaje, 2 pridobljeni žogi; indeks 8.