Petrol Olimpija je doživela še sedmi zaporedni poraz v Ligi ABA, z 88:66 jo je ugnala vodilna ekipa lige Budućnost, ki je med tekmo vodila že za 32 (79:47). Olimpija je doživela pravi kolaps in ponižanje, gostitelji pa so bili in ostali visoko motivirani do zadnjih sekund tekme. Prvo ime domačinov je bil Nikola Ivanović (22 točk, po tri podaje in ukradene žoge).

Liga ABA, 17. krog, 21.1.
BUDUĆNOST – Petrol Olimpija 88:66
Petrol Olimpija: Kastrati 2, Radulović 4, Oliver 24 (4 skoki), Bubnič 2, Badžim 11, Morgan 8 (6 skokov), Battle 4, Hrovat 11 (7 podaj).

Ljubljančani niso bili kos Podgoričanom, pomagale niso niti stalne rotacije, kjer je Zoran Martič neuspešno igral peterko, ki bi bila konkurenčna.

Črnogorci so polčas dobili za 12 (45:33), potem pa v tretji četrtini deklasirali zmaje (24:9). Da so varovanci trenerja Aleksandra Džikića povsem dominirali, priča tudi pogled na statistiko – Olimpija je bila boljša le pri podajah.

Mirza Begić se ni vpisal med strelce, svojih prvih osem minut v regiji pa je dobil Yusuf Sanon, nadarjeni 18-letni Ukrajinec.