Pred zanimivim vikendom, ki bo v Celju dal ime zmagovalca Pokala članic, so košarkarice Triglava in Athlete Celje odigrale novi preizkušnji v mednarodni ligi WABA. Kranjčanke so premagale beograjsko Crveno zvezdo, Celjanke pa so bile po preobratu boljše od zasedbe Play Off Ultra.

Liga WABA, drugi del, 6. krog, 23.2.
Play off Ultra – ATHLETE CELJE 82:88 (17:21, 32:20, 17:19, 16:28)
Marković 20 (10 skokov); Evans 29 (18 skokov), Prezelj 28, Friškovec 13.

Celjanke so prišle do svoje osme zmage v drugem delu tekmovanja in se na lestvici izenačile z ekipo Budućnosti. Tekmo so bolje odprle aktualne slovenske državne prvakinje, ki so po prvi četrtini vodile s štirimi točkami prednosti. Nato pa je sledila četrtina, v kateri so povsem prevladovale domače košarkarice, ki so si pred polčasom priigrale osem točk prednosti.

Tudi uvodne minute drugega polčasa niso potekale po željah Slovenk. Prednost Sarajevčank je v 25. minuti zrasla na 15 točk, do konca tretjega dela tekme pa je uspelo Celjankam prednost zmanjšati na šest. Vse do zadnjih treh minut so bile v prednosti domače košarkarice, nato pa sta za preobrat poskrbeli Annamaria Prezelj in Shante Evans. Tekmo so Celjanke zaključile z delnim izidom 8:1 in prišle do nove zmage (88:82) v WABA ligi.

2. polčas tekme v Sarajevu:

Pri Celjankah sta levji delež k zmagi prispevali Shante Marie Evans z 29 točkami in 18 skoki ter Annamaria Prezelj z 28 točkami. Pri domači ekipi je Jovana Marković dosegla 20 točk.

Košarkarice Athlete Celja se bodo v naslednjem kolu doma pomerili proti ekipi Partizana.