Crvena zvezda je na 1. tekmi finala Lige ABA upravičila vlogo favorita in slavila zmago (81:66). V domači vrsti se je izkazal Charles Jenkins (20 točk, štiri trojke, 4 podaje). Pri oslabljenih gostih, trener Veljko Mršić je suspendiran, Ryan Boatright in Marko Arapović pa poškodovana, je bil prvi strelec Marko Tomas (14). Ekipi se bosta pomerili vnovič jutri ob 18.30, tekma bo v Beogradu.

Nocoj je bil od treh sodnikov tudi naše gore list – pravico je delil Mario Majkič iz Zasavja.

Liga ABA, finale, 1. tekma, 10.4.
CRVENA ZVEZDA – Cedevita 81:66 (16:27, 29:17, 21:10. 15:12)
(Jenkins 20, Kuzmić in Wolters po 14, Bjelica 13, Gudurić 10; Tomas 14, James in Bilan po 12)

Uvod je bil za goste sanjski. Miro Bilan je bil prehiter za centre Crvene zvezde, Cedevita pa je naglo povedla 0:8. V prvi četrtini je največ vodila za 15 (8:23), domačini pa niso imeli pravega odgovora za „pickandroll“ igro Bilana in njegovih branilcev.

Svoje je k uspehu Zagrebčanov dodal še Marko Tomas, ki je po vstopu v igro prispeval sedem točk (trojki in prosti met). Po prvi četrtini je bilo 16:27, rezultat pa je postavil Mirza Begić. Da je bilo vodstvo gostov tako izdatno, gredo zasluge tudi domačinov, ki so v prvih 10 minutah izgubili sedem žog, do konca polčasa 11.

Zvezda se je v 2. četrtini prebudila in v 15. minuti po trojki Jenkinsa (12 točk v 1. polčasu, od tega tri trojke iz štirih poizkusov) povedla 31:30. Zvezda je ujela goste tudi zahvaljujoč Mirku Bjelici (9 točk v 1. polčasu), ki je izkoristil svojo okretnost in pridno polnil koš Cedevite, ki je v 17. minuti zaostajala že 40:33, na odmor pa odšla s točko minusa (45:44). Cedevita je v zadnji minuti naredila serijo 0:7.

Do 27. minute je bilo jasno, da bo prva tekma pripadla Zvezdi. S serijo 15:3 so varovanci trenerja Dejana Radonjića ušli na 60:47.