KDO SE BO REŠIL: Igokea ujela Tajfun in Olimpijo

Igokea je sila pričakovano premagala Mega Leks (80:75), ki ji poraz ne bo škodil v boju za F4. Sta pa zmagi ekipe iz Laktašev in Sutjeske poskrbeli za izjemno gnečo – pet ekip ima razmerje 8 zmag/11 porazov, peterica pa ima „score“ 7zmag/12 porazov. Med temi slednjimi sta tudi Tajfun in Union Olimpija, Krka pa ima zmago več.

Derbi Črnogorcem

Budućnost je brutalno prekinila Cedevitin niz zmag (11) ter na izjemen način podaljšala svojo serijo zmag (danes je bila 10-ta!). V Zagrebu na tekmi 19. kroga Lige ABA ni bilo jasno, da gre za derbi. Budućnost je Cedevito pošolala, prednost pa je rasla iz minute v minuto (0:6, 2:9, 5:17, 10:28, 18:50 – ob polčasu). Domačinom je v uteho, da so dobili drugi polčas z 39:31, a to ni bilo dovolj za kaj več kot visok poraz – 57:81.

Videopovzetek Cedevita – Budućnost:

Partizan je prišel do zmage težje, kot je kazalo še v 29. minuti, ko je proti Ciboni vodil 71:54. Zagrebčani so s serijo 0:13 po koši Briana Florenca v 39. minuti povedli 80:81. Pri 85:82 sta Jasmin Hukić in Ivan Sirišćević zgrešila met za tri. V taboru Cibone so imeli med tekmo precej povedati sodnikom, Aleksandra Petrovića pa so vnovič izključili.

V zadnji četrtini je pri gostih blestel Ante Žižić, ki je zadel za 80:73, 80:75, 80:77, 80:79.

Na tekmi so sodili Damir Javor, Haris Bjedić in Mario Majkić.