Krka je po več kot letu dni odsotnosti vnovič odigrala tekmo 1. Lige ABA in v Podgorici proti evroligaški Budučnosti doživela visok poraz, 86:64 je bilo. S 16 točkami in sedmimi skoki se je izkazal Dino Cinac. V ekipi ni bilo poškodovanega Marka Jošila.

Dolenjci so prva ekipa, ki jo je Budućnost Aleksandra Džikića gostila v prenovljeni dvorani Moraća. Domačini so se resno lotili tekme in hitro povedli 11:0. Krka se je zbudila in po košu Luke Lapornika prišla na 13:10.

Trener Krke Simon Petrov nadaljuje, kjer je končal v minuli sezoni: tudi letos mladim igralcem namenja minute v pravih resnih tekmah. Obračun v Črni gori je v prvi peterki začel Miha Škedelj.

Prav Škedelj je zadel za 18:14, to je bil celo zadnji koš Krke v 1. četrtini. Sledili so štirje zapravljeni napadi, trikrat je zaključeval Jure Lalić, Budućnost pa je odšla na 25:14.

Dolenjci se niso več vrnili v tekmo, z 51:33 se je končal polčas. Tak minus tudi zavoljo kar 11 izgubljenih žog Novomeščanov.

V nedeljo so na dolenjskem menuju spet Črnogorci – v 2. krogu Lige ABA v Novem mestu gostuje Mornar iz Bara.

V dresu evroligaša iz Podgorice se je na prvi uradni tekmi izkazal tudi Alen Omić.