Budućnosti je uspelo – prvič v tej sezoni so ugnali Crveno zvezdo (63:57) in izborili tretjo odločilno polfinalno tekmo v Ligi ABA. Obračun bo na sporedu 4. aprila, dva dni pa bosta v Zagrebu takisto na tretji tekmi o 1. finalistu odločala Cedevita in Partizan.

Liga ABA, polfinale, 2. tekma, 28.3.
BUDUĆNOST – Crvena zvezda 63:57
(Savović 15, Gordić 12; Gudurić 17)

Tekmo so boljše začeli gostje, ki so povedli 0:4, vodli so tudi 13:17. V nadaljevanju pa je zagospodarila Budućnost. Varovanci grškega trenerja Iliasa Zourosa (pred dnevi se je javno odrekel Američana Marcusa Williamsa) so višali prednost iz minute v minuto. Pod košem je Zvezdi (danes je izgubila tretjič zapored!) največ težav povzročal Boris Savović (13 točk v 1. polčasu, dve v 2.). Pri 33:23 je črnogorski prvak prvič ušel na +10.

Budućnost je dobila skok, bila zbranejša pri metu iz igre in prostih metih (foto: kosarka.sui)

Domačini so prednost ohranili. Ko je JR Reyonlds zadel trojko za 63:51, je bilo jasno, da sledi še tretja tekma.

Glavni sodnik na tekmi je bil Saša Pukl.