Košarkarji Krke so na domačem parketu v 21. krogu Lige ABA doživeli poraz. S 73:82 jih je porazil Mega Leks, ki je tako sebi nekoliko olajšal boj za obstanek, v težave pa vnovič pahnil Krko, ki jo v prihodnjih petih krogih čaka ogorčen boj za mesto v regiji.

V domači vrsti je Marko Luković 17 točkam dodal 10 skokov, pri gostih je bil prvi strelec Radosav Spasojević (14).

Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je v 22 minutah trem točkam dodal skok in podajo.

Liga ABA, 21. krog, 4.2.
KRKA – Mega Leks 73:82 (16:26, 19:20, 20:19, 18:17)
Krka: Rebec 12 (4 skoki, 8 podaj, 3 ukr. žoge), Curry 11 (12 podaj), Rojc 4, Jukic 7, Dimec 4, Bunić 6, Elliot 12, Luković 17 (10 skokov).

Medel uvod

Krka je vnovič slabo začela srečanje, potem pa kot da je čakala, da se ji zgodi tistih pet minut, ko se vrne (ali pa ne) v tekmo. Tako je bilo v Zadru, v Novem mestu pred več kot 1000 gledalci to pot pač ne. Videlo se je, da je Mega vedela, po kaj je prišla v Nove mesto, kjer je zanjo v prvi vrsti navijal tudi generalni direktor Pireus Banke. Krka je vsako od četrtin začela medlo in mehko, Mega pa je na tekmi dvakrat povedla za 20 točk.

0:10

Zadnji poizkus, da spreobrnejo tekmo, se je zgodil ob koncu tretje četrtine. Dolenjci so prišli na -10 (55:65), potem pa slabo začeli zadnjih deset minut. Dvakrat je zgrešil Sandi Čebular, enkrat Marko Luković, Matic Rebec pa je izgubil žogo. Mega Leks je to izkoristil – s serijo 0:10 je rešil tekmo v svojo korist.