Košarkarji Krke so v 22. krogu regionalne Lige ABA s kar 89:65 izgubili proti MZT-ju. S ten porazom so si Dolenjci pokvarili možnost, da se ognejo zadnjemu mestu po rednem delu tekmovanja.

Krka in MZT imata po 7 zmag in 15 porazov.

Porazu Krke je botroval predvsem slab met iz igre (36.5%), v ponos pa jim ni niti metanje prostih metov (12/23); medtem ko so domačini iz 13 poizkusov zgrešili le enkrat samkrat. V igri so ostajali predvsem vsem zavoljo minimalnega števila izgubljenih žog (do 26. minute še brez, do konca tekme 8).

Liga ABA, 22. krog, 12.2.
MZT – Krka 89:65 (27:21, 14:19, 22:13, 26:12)
Krka: Rebec 13, Curry 4, Rojc 2, Kastrati 3, Jukic 5, Dimec 4, Čebular 8, Bunić 8, Elliott 2 (2:4), Luković 16.

V 26. minuti je imela Krka napad za 52:52, a ga je zapravila. Temu je sledila serija neizdelanih napadov in prehitrih metov. To so domačini izkoristil in ušli na 63:51. Krka se ni več sestavila, še manj da bi ujela domačine.

Pri Krki sta več kot 10 točk dosegla le Marko Luković (16) in Matic Rebec (13). V domači vrsti se je izkazal Josh Scott (24).

Krka nadaljuje boj za obstanek 22.2., ko gostuje pri Igokei.