Rubrika: Tuje reprezentance

Kadeti Bosne in Hercegovine so postali evropski prvaki, v finalu so s 85:83 odpravili še Litvo. Vse je bilo nared, da se v Kaunasu okrona Litvo, medalje je podeljeval legendarni Arvidas Sabonis.

1708_bih_00
BiH kadeti so evropski prvaki (foto: YouTube)

Musa MVP

A košarkarji BiH so poskrbeli za veliko presenečenje in ugnali Litovce. Blestel je košarkar Cedevite Dženan Musa, ki je dosegel 33 točk, temu pa dodal 8 skokov in 7 podaj. Upravičeno je bil izbran za MVP-ja tekmovanja, saj je na prvenstvu beležil po 23.2 točki, 9.0 skokov in 6.3 podaje. BiH je slavil na sedmih od devetih tekem.

Poleg Muse so v peterki prvenstva še njegov rojak Njegoš Sikiraš, Litovec Arnas Velicka in Turka Onuralp Bitim in Ahmet Duran. Prav Turki so osvojili bron, saj so s 83:72 ugnali Špance. Peti so bili Francozi, ki so premagali Fince (75:46).

Čestital tudi Teletović

Sprejem v Sarajevu

To je sploh prva košarkarska medalja za BiH, hkrati pa tudi prva zlata medalja za katerokoli reprezentanco BiH v njeni zgodovini. Danes ob 19.40 se reprezentanca vrača v Sarajevo, kjer ji pripravljajo veličasten sprejem.

Ob tem velja pogledati uvrstitve reprezentanc mlajših moških selekcij na letošnjih evropskih prvenstvih: