Rubrika: Evroliga

Tudi v petek v 3. krogu TOP 16 ni šlo brez presenečenj! Žalgiris je doma razbil Olympiakos, 75:55 je bilo. Prednost domačinov je narasla v zadnji četrtini, ki so jo Litovci dobili z 22:10. Na tekmi v Litvi je sodil Damir Javor.

Litovska mina za Grke:

Slovenski derbi je pripadel Himkiju Zorana Dragića, ki je z 78:61 odpravil Bamberg Alekseja Nikoliča. Dragić je v 14 minutah dosegel 8 točk in ujel 4 žoge. Nikolič je ostal na klopi med rezervisti.

Na turškem obračunu se obramba ni igrala – 100:106 je bilo za Fenerbahče, s 24: točkami se je izkazal Bobby Dixon.

Po uvodnih dveh porazih v TOP 16 je beograjska Crvena zvezda dosegla dve zaporedni zmagi. Najprej je v gosteh premagala Panathinaikos, sinoči pa doma še Unicajo, ki v polnem Pionirju ni bila kos gostitelju.

Evroliga, TOP 16, 4. krog, 22.1.

HIMKI – Bamberg 78:61
(Šved 22, Dragić 8; Wanamaker 13, Theis 12)

ŽALGIRIS – Panathinaikos 75:55
(Jankunas 18, Vougioukas 13; Johnson-Odom 11)

Darušafaka – FENERBAHČE 100:106
(Harangody 22, Arslan 17; Dixon 24, Udoh 21)

CRVENA ZVEZDA – Unicaja 87:73
(Jović 15, Gudurić 13, Simonović 12; Smith 11)

Četrtkov večer ni bil po meri Panathinaikoa, CSKA-ja, Efesa in Reala, vsi štirje klubi so doživeli grenke poraze. Turki so klonili v Zagrebu, kjer je Cedevita po seriji slabših rezultatov vstala od mrtvih in s 84:80 odpravila Anadolu. Panathinaikos Sanija Bečiroviča je klonil v Rusiji, Lokomotiv je bil boljši s 76:67, blestel pa je Dontaye Draper (20 točk).

Večer, ko so padli velikani:

Za presenečenje je poskrbela Barcelona, ki je za Realom zaostajala že 16 točk. V tretji četrtini so se Katalonci s serijo trojk vrnili v igro. V zadnjem napadu ob vodstvu Reala so se domačini odločili, da branijo svoj koš. Izkazalo se je, da je bila to napaka. Pred zadnjim piskom sirene je Barcelonin Junak Justin Doellman zadel s poldistance in zadel za 2. zmago Barce v TOP 16 in drugi poraz Reala v drugi fazi Evrolige.

Doellman za zmago:

Nekaj minut prej se je končala tekma v Vitoriji, kjer so domačini v zadnji četrtini prišli do pomembne zmage. Ob koncu so si prednost nabrali tudi zavoljo tehnične napake Miloša Teodosića, ki je ponorel po nedosojeni napaki Baskov napadu.

Baski porazili CSKA:

Evroliga, TOP 16, 4. krog, 21.1.
LABORAL KUTXA CSKA 81:71 (18:10, 16:24, 23:20, 24:17)0
(Burusis 19, Causeur 15; Teodosić 18, Hines 11)

Real – BARCELONA 86:87 (27:17, 21:20, 15:25, 23:25)
(Rodriguez 18, Reyes in Carroll po 14; Doellman 24, Perperoglu 13)

LOKOMOTIVA – Panathinaikos 76:67 (22:22, 16:17, 15:12, 23:16)
(Draper 20, Delaney 14; Feldeine 13)

CEDEVITA – Anadolu Efes 84:80 (24:20, 23:27, 18:12, 19:21)
(Bilan in Arapović po 16; Brown 17)

Slovenci v Evroligi:
Luka Dončić (Real) – ni vstopil v igro
Jaka Blažič (Laboral Kutxa) – 11 minut, 3 točke, 1 skok
Zoran Dragić (Himki) – 14 minut, 8 točk, 4 skoki, 1 podaja
Aleksej Nikolič (Bamberg) – ni vstopil v igro.

Vrstni red po 4. krogu:

skupina E:
Fenerbahče 4-0, Lokomotiv 3-1, Unicaja 2-2, Anadolu 2-2, CZ 2-2, Cedevtia 2-2, Panathinaikos 1-3, Darusafaka 0-4

skupina F:
Himki 3-1, Bamberg 2-2, Laboral Kutxa 2-2, CSKA 2-2, Barcelona 2-2, Real 2-2, Olympiakos 2-2, Žalgiris 1-3