Rubrika: Evroliga

Ne Real, Barca ali Valencia, vladar v Španiji so Baski, ki so v manj kot tednu dni v goste ugnali Barcelono (državno prvenstvo) in Real (Evroliga).

Od sredine druge do sredine četrte četrtine so Jaka Blažič (11 točk) vodili, tudi za 15 točk. Po tem so domačini prišli na le eno zaostanka. Temu je sledil silovit odgovor – serija gostov 0:9 (začel jo je prav Radovljičan Blažič), ki je bila dovolj za nov poraz Reala. Tekma v Realu je bila posebna tudi zato, ker sta poleg Slovencev na parketu (Luka Dončić je v dresu Reala zbral dve podaji in skok) nad tekmo bdela sodnika Saša Pukl in Matej Boltauzer.

Moskovski Himki in Zoran Dragić so dobro kljubovali Olympaikosu, ki pa je s serijo 18:4 v tretji četrtini izničil prednost gostov in tlakoval pot do zmage. S 30 točkami je blestel Jorgis Printezis.

V 6. krogu TOP 16 ni bilo sreče za predstavnika s področja Ex-Jugoslavije. Cedevita je doma gostila Panathinaikos, ki pa na zadnjih tekmah in grožnjah vodstva igra boljše. Cedevito je v prvem polčasu povsem odrezal v napadu (22 točk Zagrebčanov), blestel pa je Miroslav Raduljica (21 točk).

Izgubila je tudi Crvena zvezda, za katero je bila usodna tekma proti Darušafaki. Turki, do sinoči brez zmage, so prišli do prve, zasluge pa gredo Enderju Arslanu, ki je zadel trojko za končnih 69:66.

Navdušili pa so tudi Nemci. Bamber je doma s 74:70 ugnal Barcelono, ki je tri minute in pol pred koncem zaostajala 68:54. Ob koncu je lahko le omilila poraz.