Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Helios Suns tudi po šestem kolu lige prvakov ostajajo pri eni zmagi. Njihov tekmec je bila vodilna ekipa turškega prvenstva in vodilno moštvo skupine A, Banvit, ki je v relativno izenačeni tekmi upravičil vlogo favorita in slavil s 60:53.

2411bbl
Zmaga v Turčijo (foto: Fiba.com)

Turki, katere vodi slovenski strateg Sašo Filipovski, v ekipi pa sta tudi dva slovenska reprezentanta, Gašper Vidmar in Edo Murić, so do dveh točk prišli šele v zaključku tekme. Slabe štiri minute pred koncem so Domžalčani prišli do izenačenja (47:47), delni izid 8:0 pa je goste v 39. minuti pripeljal do najvišje prednosti na tekmi in zanesljive zmage.

Pri Banvitu je bil najboljši Gašper Vidmar, ki je dosegel 15 točk (met iz igre 6:8) in ujel 10 odbitih žog – Edo Murić ni nastopil, v vrstah Helios Suns pa je Brandyn Curry zbral 19 točk (trojke 5:8), Tomaš Kyzlink pa 15.

Domžalčani bodo naslednji dve tekmi v Ligi prvakov odigrali v gosteh, in sicer naslednji teden na Češkem ter čez 14 dni v Solunu, naslednje domače srečanje pa jih čaka 13. decembra proti Monacu.

Liga prvakov, 6. krog, 23.11.
Helios Suns – BANVIT 53:60 (14:15, 13:14, 12:14, 14:17)
(Curry 19, Kyzling 15, Atanacković 9; Vidmar 15 (10 skokov), Chappell 13 (6 prid. žog), Mutaf in Orelik po 9)

Jakša Vulić, trener Helios Suns:
“Odigrali smo težko tekmo. Na žalost smo spet ponavljali iste napake – izgubili smo preveč žog ter nismo kontrolirali skoka v obrambi. Banvit je to izkoristil in se kljub poškodovanemu prvemu organizatorju igre Jordanu Theodoreu dobro znašel ter zasluženo zmagal. Čestitke Banvitu za zmago, svojim igralcem pa čestitam za njihov trud in borbeno igro.”