Phoenix Sunsi so ponoči v Talking Stick Resort Areni gostili Brooklyn Netse, nihče pa verjetno ni pričakoval, da se bo dvoboj razvil v obračun med dvema revolverašema iz Balkana. Bojan Bogdanović je s 24 točkami postavil nov rekord svoje kariere in Brooklynu pomagal do zmage nad Sonci, s 116:106. Pri Phoenixu je blestel Mirza Teletović s 30 točkami (rekord sezone).

Pred tekmo so Mrežice iz Brooklyna prekinile pogodbo z Joeom Johnsonom, kar je odprlo mesto v udarni peterki za Bogdanovića, ki je še 18. v sezoni tekmo začel v prvi peterki. Zadel je osem od 16 metov iz igre, od tega tri trojke, natančen pa je bil tudi pri prostih metih (5/5).

Teletović je tekmo začel na klopi, kljub vsemu pa je na igrišču preživel 30 minut. Na poti do 30 točk je zadel pet od 13 metov za tri točke, skupno pa 12 od 23 metov iz igre. Dodal je še 11 skokov, tekmo pa predčasno zaključil zaradi šestih osebnih napak.

Netsi so do odločilne prednosti prišli že v uvodnih dveh četrtinah, v katerih je Bogdanović dosegel 20 točk. Phoenix je sicer hitro povedel, s 13:6, toda Brooklyn se je hitro vrnil v igro, tudi dosegel zadnjih 14 točk prvega polčasa in na glavni odmor odnesel prednost 21 točk (66:45). V nadaljevanju Phoenixu ni uspelo resneje ogroziti zmage Brooklyna.