Rubrika: Tuje reprezentance

Američani so se morali krepko potruditi, da so v 3. krogu olimpijskega turnirja v Riu z 98:88 porazili Avstralce, ki so zadnjič vodili 72:70 (32. minuta), za nameček pa so dobili polčas (54:49). Senzacijo sta preprečila Carmelo Anthony (31 točk, v 1. polčasu pa se je s trojko zavihtel na 1. mesto med strelci na večni lestvici ameriških košarkarjev, ki so kadarkoli igrali na olimpijskih igrah) in Kyrie Irving (19).

Pri 72:70 za Avstralce je Anthony dosegel osem zaporednih točk, za nameček pa je pri 93:88 za ZDA Joe Ingles zapravil napad.

Nov poraz je doživela tudi Srbija, ki je vodila proti Francijio 75:70, a na koncu po košu Tonyja Parkerja izgubila s 75:76. Bogdan Bogdanović je imel met za zmago, a je zgrešil.

Olimpijski turnir, predtekmovanje, moški, 10.8.

VENEZUELA – Kitajska 72:68
(Colmenares 16; Guo 17)

Srbija – FRANCIJA 75:76
(Raduljica 16; De Colo 22)

Avstralija – ZDA 88:98
(Mills 30; Anthony 31)

Olimpijski turnir, predtekmovanje, ženske, 10.8.

Kitajska – ŠPANIJA 68:89
(Shao 14; Torrens 32)

ZDA – Srbija 110:84
(Taurasi 25; Petrović, Milovanović in Page po 15)

skupina A:
Avstralija 3-0, Japonska 2-1, Francija 2-1, Belorusija 1-2, Turčija 1-2, Brazilija 0-3