Rubrika: Tuje reprezentance

Američani so vzeli še eno olimpijsko zlato (tretje zapored, skupaj 15.), v finalu so porazili Srbijo (96:66). Španci se veselijo brona, Avstralci pa objokujejo veliko priložnost.

V malem finalu je bilo najbolj zanimivo na koncu, ko je ameriški sodnik v zadnjem španskem napadu zapiskal, kar je videl le on: osebno napako Millsa nad Rodriguezom. Španski reprezentant je darilo izkoristil in priboril bron. Avstralcem je v uteho le dober umetniški vtis, na 14. nastopu na igrah pa so ostali brez odličja. Španci so dobili četrto kolajno – po treh srebrnih (1984, 2008, 2012) je ta bronasta.

Če so Španci reševali svojo kožo ob koncu, pa so Američani vse rešili v 2. četrtini, ki so jo dobili s kar 14:33, Kevin Durant je že v prvem polčasu prispeval 24 točk. Srbom je sapa pošla po prvih menjavah.

Američani so na tekmi zadel 10 trojk (31 metov), Srbi so bili precej bolj nezbrani (4/24), za nameček so izgubili tudi skok – 54:33.

Olimpijski turnir, moški, tekma za 3. mesto, 21.8.

Avstralija – ŠPANIJA 88:89 (Mils 30; Gasol 31)