Velika zmaga Uniona Olimpije nad aktualnimi prvaki Lige ABA!

Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. kolu Lige ABA poskrbeli za veliko presenečenje. Ljubljanski Zmaji so sredi Beograda na kolena spravili aktualne prvake, košarkarje Crvene Zvezde. Semafor je na koncu kazal 77:73 za varovance Gašperja Potočnika.

Miha Lapornik, je na svoj 22. rojstni dan, dosegel 22 točk in bil s tem prvi strelec ljubljanske ekipe, ki je zabeležila četrto zmago v Ligi ABA v tej sezoni, Zvezdi pa prizadejala drugi poraz. Lapornik je zadel vseh pet metov za tri točke in bil tako neposredno odgovoren za polovico zadetih trojk Zmajev. V končnici je bil odličen Zach Wright, ki je v zadnji minuti tekme dosegel pet točk, in poskrbel za preobrat ter zmago Ljubljančanov.

foto---d-Zarkovic (10)

Crvena Zvezda je v Beogradu izgubila prvič po treh letih! Beograjčani so na začetku zadnje četrtine ostali brez Luke Mitrovića, ki si je pri dvoboju s Savom Lešićem, pri katerem se je zdelo, da telesnega kontakta ni bilo, težje poškodoval koleno.